| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

Știe cineva niște jocuri de petrecere distractive care se pot desfășura intr-o casă?
Nu vreau să aud: scaunele muzicale,caracatița, pic-poc, etc...

7 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Rummy pe provocări, cărţi, table, şah, jocuri la pc.

| kalebtv a răspuns (pentru Neo12):

Cu Fifa 15 si counter strike mereu e distractie! jucati impreuna!

| Neo12 a răspuns (pentru kalebtv):

Urăsc jocurile astea.

| kalebtv a răspuns (pentru Neo12):

Bine

| AnarchyUK a răspuns:

Am câteva jocuri pentru tine, luate din niște activități făcute în diverse tabere. Sper că te vor ajuta.
Pentru primul veți avea nevoie de o hârtie, nu contează mărimea, culoarea, etc. Cel ce va începe jocul, va trebui să „modeleze" hârtia în așa fel încât să devină ceva, orice (poate să o facă un ghemotoc, de exemplu) și să-l întrebe pe al doilea: „ghici ce-i asta", la care el va răspunde: „o piatră", și jocul va continua cu cel de-al doilea luând hârtia și modelând-o în alt fel. Sper că te-ai prins.
Puteți cânta pe diverse melodii sau inventa mișcări de dans.
Luați ce găsiți prin casă, diverse substanțe (șampon, alimente de prin frigider, etc), combinați-le, vedeți ce a ieșit, sau căutați pe internet experimente și încercați să le efectuați.
De asemenea, sunt și câteva clasice, ca Baba Oarba sau Monopoly.
Sper că te-am ajutat, distracție plăcută!

| kalebtv a răspuns:

In lcul tau as juca popice cu sticle de bere iar pierzatorul trebuie sa o arunce in zapada pe o fata!

| Neo12 a răspuns (pentru kalebtv):

Ce vină are fata dacă a pierdut cineva?
Să se arunce el, nu să arunce o fată.