| Kleb a întrebat:

Tinand cont ca sunt elev la liceu, am voie sa ies din casa? Am motocicleta si vreau sa ies sa ma plimb, am de gand sa ma plimb cu un prieten sau de unul singur. Daca o sa fiu oprit de poltie pot primi amenda? Nu am pe nimeni din familie in carantina! Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Inca nu este interzisa circulatia. Doar sa nu incalci regulile de circulatie.

| Andrei200202 a răspuns:

Nu există deocamdată o măsură care să te oblige să stai în casă, înteleg că te ai plictisit să tot stai înăuntru dar trebuie să fii conștient de riscuri.
Dacă chiar vrei să ieși îți propun să ieși singur, să nu intrii in contact cu vreo persoană.

| Bariel a răspuns:

Eu am iesit azi pe afara si am trecut fix pe langa un echipaj de politie, nu mi au avut nici o treaba.Am 16 ani si nici nu arat mai batran, ba chiar arat de 14, deci nu cred ca o sa ti se intample nimic

| Kleb explică (pentru Bariel):

Mersi, oricum daca ar fi sa ma opreasca si sa ma intrebe ceva in legatura cu asta, le spun ca ma duc sa cumpar spirt laughing