| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am aflat ca mama este insarcinata, si vrea sa faca avort : |.Cum sa impiedic acest lucru?sad

8 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Sa vorbesti cu ea deschis si sa-i spui ca nu e bine ce vrea ea sa faca happy

| Honeyyy a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

I-am si explicat, am si plans in fata ei. ce pot face mai mult?straight face

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Honeyyy):

Inseamna ca ea chiar nu isi mai doreste un alt copil happy

| Forev3rAlone a răspuns:

Nu pooti decat sa ii spui ca nu vrei, ca nu e bine si etc.
La urma urmei, decizia ii apartine, si nu ai ce face. sad

Răspuns utilizator avertizat
| ukukuku a răspuns:

Heii,gandeste-te ca, copilul acela este un dar de la Dumnezeu. Asa eram si eu nu eram de acort sa mai am vreun frate sau sora dar dupa ce s-a nascut sora mea m-am schimbat complet parerea. Deci gandeste-te daca erai tu mama si erai gravida si te punea sa avortezi.

| ryokaboy a răspuns:

Nu ai cum, sunt sigur ca are motivele ei.Pana la urma lumea adultilor nu este asa de viu colorata precum este cea a copiilor.