| anonim_4396 a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor! Imi poate da cineva un link cu poezia "Veche intamplare" de Nichita Stanescu? Sau daca are cineva poezia, va rog mult sa-mi scrieti la raspuns! puppy dog eyes Dau funda! kiss

5 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Cauta aici. Sunt peste 60 de pagini asa ca nu am timp sa o caut eu.
http://www.scribd.com/doc/4000754/Nichita-Stanescu

| White13 a răspuns (pentru costyn162):

Am mai cautat acolo odata si nu este:-| daca ai cartea te rog sa imi scrii versurile aici.

| costyn162 a răspuns:

Nu am cartea. O sa ma interesez la scoala maine si daca aflu ceva iti voi raspunde.

| BumtzyN a răspuns:

Nu pot sa-ti dau un link dar cauta pe site-ul www.scribd.com

| Sabynuka1999 a răspuns:

Venea, se apropia

negru și luminos

vultur umbros.

Pe mine se prăbușea

cu pene mă împăna

și mă încălzea

murindu-mă frumos.

El murea, eu muream

fiecare din alt neam.

După aceea în alergare

a trecut peste noi în galop

un cal mare.

Calul s-a dus, s-a dus, s-a dus,

săgeată orizontului în sus.

Noi am rămas, noi am rămas,

îmbrățișați și în extaz.