| япончик a întrebat:

Tramadol ce fel de pastile sunt, cit costa in euro, si la ce se folosesc, urgent ziceti va rog

Răspuns Câştigător
| smart22 a răspuns:

TRAMADOL RETARD este un analgezic opioid cu acţiune centrală ce se utilizează în tratamentul durerilor acute şi cronice de intensitate moderată şi severe, având diferite etiologii. Medicamentul se foloseşte numai la indicaţia medicului.
Eliberarea prelungită arată că substanţa activă trece lent în sânge, dar în cantităţi regulate şi rămâne activă un timp mai îndelungat. Acest lucru face posibilă administrarea de două ori pe zi. costa 6 lei. funda? succes!

1 răspuns:
| smart22 a răspuns:

In euro =1, 5 euro