| anonim_4396 a întrebat:

Tratament ulcer perforat

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai interventie chirurgicala de urgenta pentru ca perforarea ulcerului duce la varsarea ontinutului gastric in peritoneu si peritonita acuta.

leonardk
| leonardk a răspuns:

In conditiile in care este perforat...medicul decide daca opereaza sau nu. Daca era in faza incipienta recomandam tratamente naturiste care au dat roade. Multa sanatate!

| cotzobel a răspuns:

Mergi la medic! .multa sanatate

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Du-te la un medic sfecialist.

| Beatrice_6624 a răspuns:

P tr ulcer perforat alta solutie nu exista decit operatia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ziua.sotul a fost operat de ulcer duodenal perforat in urma cu un an de zile.si se simte rau.am fost la medic, si au zis ca totul este bine. el nu asimileaza deloc si are dureri insuportabile noaptea.astept un raspuns.multumesc