| anonim_4396 a întrebat:

Cat dureaza o operatie de ulcer perforat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandruth a răspuns:

Intrebarea asta m-a durut... Dureaza aproximativ 3 ore, dar depinde si de gradul in care a fost perforat si in ce conditii. Deci 3 ore cu marja de eroare de o ora, dar asta nu ar trebui sa te panicheze in cazul in care tu o sa ai parte de ea... happy

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Durează in jur de 2-3 ore.

| Gabitzu246 a răspuns:

Copii... asta se intampla cand tineti regim sever! nu va suparati pe mine dar ulcer fac decat pesoanele care se infometeaza sau boschetarii de pe strada, sa imi fie cu iertare dar Dumnezeu spune sa mananci atunci cand iti este foame.

Răspuns utilizator avertizat