| PlasticMoon a întrebat:

Trebuie sa iei la ambele examene peste 5 ca sa treci? Sau se face media intre cele 2? de ex daca iei 8 la romana si 2 la mate se face media intre cele 2 si iese 5 treci?

Răspuns Câştigător
| myhaelly a răspuns:

Treci oricat ai lua in examene pentru ca se face si cu media din clasele 5-8 sid e ex daca media din 5-8 o ai de 8 si media la examene e 4 inseama ca iti iese media de trecere 6. deci tot treci clasa tongue [funda?batting eyelashes]

2 răspunsuri:
| Puffy1721 a răspuns:

Se face media intre cele doua! happy

| Pushtoaik a răspuns:

Treci si cu 1 dar iti scade media de admitere...