| 1ana2 a întrebat:

Trec în clasa a 8a și ar trebui să-mi aleg un profil.
Mie îmi place foarte mult biologia.
Mi-ar plăcea să devin psiholog.
Ce profil să aleg: STIINTE ALE NATURII sau ȘTIINȚE SOCIALE?
Vă rog să-mi răspundeți!

5 răspunsuri:
| szmotovio a răspuns:

Stiinte sociale

| Dana1999 a răspuns:

Depind acum cum te descurci la matematică și științe exacte. Dacă vrei sa studiezi psihologia, alege științe sociale sau filosofie, daca vrei sa studiezi de ex medicina, alege științele naturii și invata științele exacte!

| anonimadinAlba a răspuns:

Cunosc persoane care au fost la filologie, iar apoi la facultate au ales automatica...deci orice profil ai alege nu este asa important.
Daca consideri ca la bac ar fi mai ok sa dai din matematica atunci alege Stiinte ale naturii, iar daca preferi istoria alege Stiinte sociale.
Eu de exemplu sunt in clasa a9a pe profil de matematica-informatica si matematica e destul de grea, dar la stiinte ale naturii sunt cu o idee mai putine formule, iar materia nu este chiar atat de complexa.Sincer toti profesorii mei spun despre cei de la uman ca nu vor ajunge nimic in viata, iar si eu sunt de principiul ca mai bine esti prost la real decat destept la uman.
Bafta la examen!

| Usgs a răspuns:

Stiintele naturii