| anku_4913 a întrebat:

Tu ce profil o sa alegi?
cum e la mate-info? e mai greu ca la filo?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba la filologie nu trebuie sa citesti asa de mult.happy
de ex eu am 10 carti pe anhappy sunt din cele pentru bac adica care le fac toti si au maxim maaaaaxim 300 de pagini.
bine. enigma otiliei e mai tare. da e mai fainhappy si baccul e mult mai usor. si dc ziceti k e mult de scris?happymie nu mi se pareraised eyebrowsplus ca nimeni nu te va intreba cat face 21541-radical din radacina(sau cum pnm este) : interval. pana meahappy...
dar daca stii sa comunici sa vb frumos e mult mai valoroshappy

| alinutzu98 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa fii muritor de foame la filo...

25 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Eu sunt la mete-info eee mere e cam greu la mate de pricep 2 exercitii din 10 e bine.

| inna a răspuns:

Eu sunt la mate-info.Este Mult mai greu decat la filologie, dar este un profil mult mai frumos decat cel uman.

| juniper a răspuns:

Eu sunt la mate-info, daca ai invatat bine in gimnaziu si daca recapitulezi materia dintr-a 8a, iti vei aduce aminte de materie si o sa-ti fie mai usor, eu am recapitulat si deja m-am ales cu singurul 9 din clasa la mate si avem un profesor care nu da mai mult de 8, 9 a fost cea mai mare. Deci e usor, la filo iti da sa citesti atatea romane ca iti ies ochii din cap. E mai bine la mate-info.

| SweetCandy a răspuns:

Mai aici depinde de aptitudinile pe care le ai.big grin daca iti plc romana, istoria si engleza da l filologie...eu asa am facut si nu regret! nu le-am avut niciodata cu matematica si asta a fost unul dintre motive!big grin

succes!

| Chocolate a răspuns:

Eu voi alege Bilingv... engleza intensiv.

| Pepper9 a răspuns:

Buna.Eu o sa aleg profilul Arhitecturahappy, la Liceul de Arta.Nu e chiar asa de greu la mate-info, dar este mai greu decat la filologiehappy.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Eu aleg mate-info.

| ATB a răspuns:

Ok vad k filo a castigat teren eu am terminat mate-info si nu e extraordinar de greu... treaba e ca te ajuta mai mult mate info pe viitor. bine depinde ce vrei sa faci. dar mate o sa iti ceara la majoritatea facultatilor deci alege cu grija! bafta mare

| catalina_2916 a răspuns:

Eu sunt la filologie si nu mie se pare f greu. daca inveti e chiar usor...eu zic ca la mate-info e mult mai greu pentru ca este o stiinta exacta.se face multa fizica, chimie, mate...ingrozitor! materiile care sunt de baza la folologie( romana, engleza, istoria, geografia) sunt mai de viitor decat celelalte. pup

| lencikk a răspuns:

Eu una aleg stintze ale naturii pentru ca vreau sa dau la medicina stiu ca la filo ai fff mult de citit si de scris insa la mate-info fff multe teoreme si probleme... acum depinde ce aptitudini ai...eu te pwpik dolche si ai grisa ce allegi sa iti fie cat mai bine kiss

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Eu sunt la mate info... e mai greu decat la filo.clar.dar nu e moarte de om:*am rezistat cu succes pana acum, 2 ani de zile asa ca nu pot spune ca e foarte greuwinkingdaca iti place matematica nu o sa ai problemebig grin

| malaua a răspuns:

Salut! eu am intrat in a 9a si sunt la mate-info. Eu zic ca e mult mai greu la info decat la celelalte. toti fostii mei colegi au cate 5-6 ore iar eu pe o saptamana am d 3 ori 6 si d 2 ori 7 orestraight face si la mate-info nu butonezi toata ziua (cum credeam si eulaughing ) faci probleme la greu. mai ai cateva ore d tic unde iti explica lucrurile esentiale la calculator dar e plictiseala mare acolo...cum sa faci un folder? fa o felictare in pain? looool nu vreau sa te sperii happy du-te unde iti place...eu tiam spus parerea mea... bft

| Letytzy@ a răspuns:

Eu sunt la bio-chimie.Stiu k la mate-info se fac multe ore de matematica si informatica pe saptamana si k matematica e mai mult mai grea ca la celelalte profiluri.

| pepenerosu a răspuns:

Eu sunt la filologie si mi se pare super fainbig grin, mai ales ca pentru toate activitatile culturale organizate de scoala profesorii vin la clasa noastra si la sociologiebig grin!

| Ianaaable a răspuns:

Eu am terminat mate-info simpluhappy Ii greu intr-adevar, dar daca muncesti la mate adica dupa fiecare lectie faci 2-3 exercitii sa te prinzi de ele, ii okwinking Iar la info n-o sa te joci wow sau mai stiu eu ce, o sa faci probleme cu algoritmilaughing practic inveti cum gandeste calculatorul de cand ai introdus tu datele pana cand iti apare rezultatul pe ecranhappy
Acum depinde ce aptitudini ai, la filo ii mai usor dar la mate-info ai mai multe posibilitati dupa ce termini liceulhappy Succes!

| Darky_6428 a răspuns:

Hmmm...eu personal ador matematica si chimia, dar imi place si romana, biologia si englezahappy insa la fizica in ultimu timp nu mai inteleg mare branza.in cls 5 si 6 am fost cel mai bun din cls la ea. ma gandesc sa ma inscriu la mate-info la sava, iar daca nu reusesc la sava (krek o sa imi iasa undeva la 9. 70 media de admitere. daca ramane la fel sau scade, pot intra, daca creste prea mult si nu pot da acolo, ma inscriu la tudor vianu) voi ce credeti?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fost la mate info si acum sunt la filo.
la filo e frumoshappy sunt materii umate gen:istoria psihologia geogra romana eng etc. mie'mi plc mai dulcelove struck
l mi sunt numai materii reale si reguli si teoreme tampite de care nu ai nevoie in viara realaoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un csb doamne. si eram abia a 9oh go on plus ca la filo scapi dina 10 de bio. chimie si toate alea realelove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Csb sau cbs e o regula la mate!
extrem de tampitaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din a 11*big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anku, intr-adevar la mate.info e mai greu ca la filologie. dar e mult mai frumos.adica cel putin pentru cei care le place matematica si nu citesc ff mult... ex eu citesc dar doar cand am timp.'. si dupa ce stiu tot la mate atunci ma mai ocup de romanawinking eu zic mate info cel ma tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am terminat clasa a 8-a si nu stiu unde sa ma duc...La matematica ma descurc da` la fizica nimic.Deci nu stiu ce sa fac.Am auzit ca e mi usor bacu` la stiinte ale naturii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bey. da! e mai greu la mate-info. eu sunt clasa a9a mate-info. Avem o profesoara care e cea mai buna din judet si facem matematica nu gluma! nu pot spune ca e foarte greu, daca inveti si iti place e okay :*

| ginady a răspuns:

Eu am facut mate info... e mai greu decat la filo se fac 5 ore de mate pe saptamana si bacalaureatul la mate e dur...