| Bella02 a întrebat:

Tupu vreau si eu niste statusuri de amintiri frumiase.etc!

4 răspunsuri:
| NoRestForTheWicked a răspuns:

Scrie-ti unul singura!
Chiar asa de incompetenta esti?

| Bella02 explică (pentru NoRestForTheWicked):

Buna caracterizare iti mai faci!winking

| Crisuc a răspuns:

Buna ! Sper sa ai rabdare sa citesti tot ce este aici :*

Sunt oameni facuti sa iubeasca o singura data in viata lor si altii facuti sa fie iubiti pentru totdeauna (I. Teodoreanu)

Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare. Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul nu bate atunci cand iubesti.

Iti spun si tie, si mereu imi spun mie: "Nu e totul perfect, dar o sa fie !"

Sunt focuri care ard in noapte. Sunt focuri care nu se sting. Sunt departari ce par aproape. Sunt inimi tari care inving.

Dragostea consta in dorinta de a a da ce-i al tau altuia si de a simti fericirea altuia de parca ar fi a ta.

Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit, fara sa se micsoreze.

Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare, insemna ca te va iubi mai mult decat mine.

Voi inceta sa te iubesc in ziua in care un pictor orb va picta sunetul unei petale de trendafir cazand pe o podea de cristal.

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Daca fiecare strop de ploaie ar putea sa-ti spuna cat te iubesc...Atunci ar fi cazul sa iesi afara, sa vezi ca ploua !

Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim, iesi afara in ploaie si intinde mainile. Cati stropi prinzi atat ma iubesti tu pe mine; cati stropi scapi, atat te iubesc eu pe tine !

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte: sunt bucati din suflet si minte, caci dragostea nu se scrie ! Se simte !

Fericirea e facuta din sperante, iluzii, incredere in tine si in oameni, apoi in dragoste si prieteni. Cel ce te iubeste vorbeste putin dar inima lui intelege multe. Poti plange fara s aiubesti, dar nu poti iubi fara sa plangi !

Intr-o noapte o stea m-a intrebat: De ce nu il lasi daca te face sa plangi? I-am raspuns: Stea, tu ti-ai parasi cerul?

Daca luna ar iubi noaptea cum te iubesc eu pe tine, soarele nu ar mai rasari niciodata !

Cate stele sunt pe cer, atatia prieteni am. Dar numai unul este adevarat, luceafarul ! Adica tu !

Ce este iadul? Si cuget in sinea mea: este suferinta de a nu mai putea iubi (Fiodor Dostoievski)

Oare...Fara ea ai fi la fel? Dar oare...fara ea te-ai simti la altfel? Caci daca ea e departe, nu te mai simti intreg? Spui:" Pune-o intre 1000 de fete ca tot pe ea o aleg "

Intr-o zi, Iubirea s-a intalnit cu Prietenia. Iubirea o intreaba pe Prietenie: "Daca eu exist, tu ce rost mai ai?" Prietenia raspunde:"Ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima"

Nu iubi prefacutul ce iti spune ca te iubeste; iubeste-l pe cel care, plangand, iti spune : iubeste-ma !

Iubeste-ma acum sau niciodata ! Dar daca ma iubesti, fa-o pentru totdeauna !

Pentru a trai am nevoie de o inima. Pentru o inima am nevoie de fericire. Pentru fericire am nevoie de tine !

Inca mai vad colorati fluturi, in locul in care prima oara ti-am furat saruturi !

Toate zilele sunt nopti pana te vad, iar noptile stralucesc ca zilele cand te visez!

Am chef sa stau la povesti. Ai vrea sa stai cu mine sa ne povestim dragostea ?

I promise to love you forever - every single day of forever .
De 30 de ori pe luna, de 7 ori pe saptamana si o data pe minut as vrea sa te sarut !

Nu te iubesc pentru ceea ce esti ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine .

Intotdeauna te-am iubit, te iubesc si te voi iubi mereu. Esti inima mea si dragostea ta imi curge prin vene. Insemni totul pentru mine si nu o sa las nimic niciodata sa te raneasca. Te iubesc !

If I had a flower for everytime you made me smile and laugh, I'd have a garden to walk in forever .

Daca gresesc,iarta-ma. Daca uit, aminteste-mi. Daca te ranesc, invata-ma sa te iubesc

Inima repezinta inchisoarea iubiri si a suferintei. Suferinta e eliberata conditionat, iar iubirea primeste inchisoare pe viata. Atat timp cat inima mea va bate, iubirea mea pentru tine o vei simti mereu aproape .

Daca as fi o pisicuta, as iubi un motanel; dar asa sunt o fetita si iubesc un baietel .

10 de luni de fericire; 10 luni cu a ta iubire; 10 luni, aproape un an. TE IUBESC, esti tot ce am !

Daca un inger ar Scrie in Decalog sa nu te privesc asta ar inseamna ca sunt cel mai pacatos om din lume !

Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta, iar acest lucru este valabil si pentru iubirea adevarata.

Te iubesc asa de mult incat ti-as aduce luna dupa cer. Esti un trandafir care nu se ofileste niciodata vei fi mereu in gandul meu !

Daca ar fi sa ma tansform, m-as transforma intr-o lacrima de-a ta, sa ma nasc din ochii tai, sa sfarsesc pe buzele tale. TE IUBESC !

Daca as fi ploaia ce cade din cer mi-as dori sa fiu o picatura de ploaie pe obrazul tau !

Ce mi-am dorit am langa mine. Si cat mi-as dori maine tot tu sa fii. Prin tot ce faci si ce-mi spui. Ma faci sa zambesc din orice !

Daca ochii tai sunt precum cea mai minunata stea, daca zambetul tau e ca soarele ce straluceste ziua, daca sarutul tau e ca mierea si daca TU esti UNIVERSUL meu, ce-as mai putea sa-i cer lui Dumnezeu ?

M-am uitat in portofel si era gol; m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede; m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.
Abia atunci am realizat cat de bogat sunt !

Te-as minti daca as spune ca te plac. Te iubesc din adancul inimii mele !

Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult decat mine !

I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine .

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume .

Traiesc pentru tine; faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad. Te iubesc pentru ca esti tu: mereu langa mine sau in gandul meuh !

Intre-o zi ma vei intreba ce e mai important pentru mine: tu sau viata? Si te vei supara cand iti voi spune ca viata, fara sa-ti dai seama ca tu esti viata mea !

Daca fiecare strop de ploaie ar putea sa-ti spunca cat de mult te iubesc. Ar fi cazul sa iesi afara, sa vezi ca ploua !

Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile! Cati stropi prinzi atat ma iubesti tu pe mine; cati stropi scapi atat te iubesc eu pe tine !

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati din suflet si din minte, caci dragostea nu se scrie, ci se simte !

Iubirea ta mi-e pictata pe suflet, adanc in inima mea, mereu in mintea mea !

8 litere, 2 cuvinte, 1 singur inteles: TE IUBESC !

Ce sa scriu? Nu incap decat 255 de caractere! Oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

Alfabetul incepe cu litera "a", numaratoarea cu "1", tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine !

Oricat de speciale ar fi cuvintele, nici macar nu pot sa inceapa sa-ti spuna despre toata dragostea pe care ti-o port in suflet .

De ce inchidem ochii cand dormim? De ce inchidem ochii cand visam? De ce inchidem ochii cand sarutam? - Pentru ca cele mai pretioase lucruri nu se poate vedea cu ochii. Cand inchid ochii te vad pe tine !

Dumnezeu a creat ingerii si i-a pus in Rai; dar unul era asa de dulce si de dragut incat invidiosii l-au aruncat pe pamant. Te-ai lovit rau cand ai cazut ?

Nu te speria! Sunt la spital! Mi-au gasit ceva la inima. Fii fara grija, operatia nu a reusit. Nu te-au putut scoate din inima mea, caci acolo vei ramane mereu !

Vata de zahar? NU! Sirop de capsuni? NU! Ciocolata? NU! Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine !

A B C D E F G H I J K L M... Te iubesc !

Fiecare zi cu tine ma face sa ma simt tot mai fericit. Fiecare clipa petrecuta impreuna ma face sa ma simt iubit. Fiecare zambet pe care il traim impreuna este ca o stea de pe cer care nu se stinge niciodata... Te iubesc, ingeras !

T-tandru, E-esential, I-irezistibil, U-unic, B-bland, E-etern, S-scump, C-curajos... Asa poti fii doar tu !

Daca as fi o planta as vrea sa fii apa mea, sa fii soarele meu, as vrea sa fii insasi viata pentru mine. Te iubesc din tot sufletul !

Memories: 700 great times, 600 laughs, 500 smiles, 400 great memories, 300 jokes, 200 great times, 100 secrets, 1 reason .

Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesc la tine, as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda !

Daca as avea SuperGlue virtual, as lipi ID`ul tau cu al meu! Sa fim impreuna si pe net !

Ea te iubeste. Ea stie sa te asculte. Ea nu renunta atunci cand problemele sunt multe. Dar daca nu stii sa pretuiesti, e pacat. Ca ea e genul de fata care poate sa-ti dea tot ce ai visat !

E atat de dulce cand o strangi la piept;/ E asa frumoasa cand tu ii zambesti;/ E atat de fericita cand ii spui ca o iubesti !

Te iubesc din inimioara, Esti cea mai scumpa comoara!Te iubesc la nesfarsit cum pe nimeni n-am iubit !

In mintea si in inima mea,/ Nu mai exista altcineva/ Si nimeni in afara de tine,/ Nu ma cunoaste mai bine .

Esti o floare, esti un crin, esti parfumul cel mai fin; esti parfumul tinereti dupa care mor baieti !

Dragostea este samburele ghimpat in inima mea, steaua vietii si lumina diminetii. Esti ingerul meu scump si drag, ai trezit in mine rostul de a trai, de a iubi si de a pasi in treapta ta .

Nu te lua de mine, scumpule, sunt cam expirate textele. Nu asa se agata fetele; stai si mai invata-ti textele !

Iubesc un inger fumator, iubesc un inger amator; el nu crede, dar eu vad... In urma las prapad !

Zambeste, frate, si ia-o in brate./ Arata-i c-o iubesti si da-i sperante .

Nu rani o fata care te-a iubit, chiar daca pentru ea nimic n-ai simtit. Nu-i intoarce spatele, nu fii nesimtit! Gandeste-te ca macar ea te-a iubit !

Stapanesti visele mele - nu-i vis fara tine; iar cand stau cu tine in brate e ca in vis, dar mult mai bine !

Tot ce-am facut impreuna imi aduc aminte,cat de mult imi lipsesti nu pot spune in cuvinte !

Cea mai frumoasa amintire care poate exista sunt frumoasele cuvinte: "Te iubesc, nu ma uita!" .

Tu si eu, impreuna mereu, vom trece peste greu. Vreau sa ramai numai al meu !

Invata sa iubesti cand inima ti-e franta. Invata sa iubesti cand mintea ti-e pierduta. Sa mergi cu capul sus cand soarta ti-este cruda. Sa stii s-ajuti p altii cand nimeni nu te ajuta !

Iubeste, iubeste, dar bine te gandeste. Nu spune iubit la niciun tampit !

Frunzulita spic de grau, sarut ochii cui ii scriu si gurita cui citeste numai daca ma iubeste !

Cum stelele lucesc pe cer, Tu viata-mi lumineaza. Iubeste-ma, atata-ti cer. Cuprinde-ma in vraja !

Are blanita aurie, Ochii o minunatie: un albastru te orbeste, Cand il vad ma-nnebuneste !

As vrea sa pot zbura, sa ajung in palma ta. As vrea sa pot privi... privirea ta !

Eu ti-am alergat prin vene, Ti-am suflat cu dor pe gene; Eu ti-am upgradat sarutul, Ti-am iubit necunoscutul .

Tot ce e frumos a-nceput cu tine si cum te iubesc, n-am iubit pe nimeni !

Iubeste ce vezi! Iubeste ce crezi! Iubeste si lupta, Caci viata e scurta !

De la prima intalnire Si de cand te-am cunoscut mi-ai intrat la inimioara Si nu pot sa te mai uit .

Glumeste cand iubesti, Dar nu iubi glumind! Caci cel ce te iubeste, Glumind te paraseste .

Iubirea nu e pacat, E un lucru adevarat. E permisa tuturor, Mai
ales elevilor !

Oare stii ce bine ma simt langa tine? Vreau sa fiu mereu in preajma ta. Te iubesc cum nimeni, nimeni n-ar putea. As vrea sa fiu mereu in inima ta !

Sunt nebun, nebun de tot Si singurul meu antidot esti doar tu Si fara tine nu mai pot !

ti-am sarutat buzele de`o mie de ori, Peste o clipa am vrut sa simt iar gustu lor... O secunda fara tine ma umple de dor - De tine
nu ma pot satura !

Iubeste cu tot focul In ani tineretii, Caci anii iute trec Si scurt e firul vietii . .

Niciodata trandafirii Mai frumos nu infloresc Ca atunci cand doua inimi Intre ele se iubesc !

Esti frumoasa ca o stele, tu mi-ai rupt inima`n doi... Toate sufletele mele bate pentru tu si noi !

You are totul pentru mine And i want sa ne iubim Si nu-i difficult cu tine Caci we chiar ne potrivim !

When I go la brat cu tine Ma simt very magulit Caci are looking toti la mine Oh, I`m so, so fericit .

Te-ai gasit sa ma-ntelegi! Vad ca dear te iubesc Understand I love you draga! Cum naiba sa-ti mai vorbesc ?

O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte... 1000 de ganduri in 2 cuvinte: TE IUBESC !

Sarutul tau inca il mai simt pe buze; ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti; lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti !

Ai fost odata aerul pe care il respiram; acum ma sufoc ! Nu vreau sa mai am de-aface cu tine vreodata ! Refuz sa fiu proasta de altadata !

Ma-ntreb: Tu m`ai iubit vreodata? STOP CADRU !
Mi se pare ca, de fapt, cu mine ai jucat intr-o piesa de teatru...
In fine ! acum e treaba voastra.
Din partea mea, n-aveti decat sa v-aruncati de la fereastra.

Nu stiu daca ma mai iubesti sau daca m-ai iubit...
E cert insa, ca dupa ce-am plecat te-ai dus catre cutit.
Si chiar de nu ma vrei; e imposibil, raman in mintea ta.
O vei privi, dar n-ai sa vezi in ea decat figura mea.

Nicio fata nu ma va-nlocui.
Sunt perfect imperfecta, dar stiu ce-nseamna "a iubi"
Si lipsa aia doar eu stiu s-o inlocuiesc,
Dupa cate-ai facut, ce zici? Vrei sa te mai iubesc?

Te-as putea pune la pamant dintr-o singura miscare
Ti-as face viata praf, ar fi o dura razbunare.
Dar nu-ti fac asta, ca sa vezi si tu ca iubirea-i mai tare.
e singura care oricat ai da in ea, ramane in picioare
Si singura, in veci, care-o sa vezi, NU moare!

Te joci cu viata mea? Te joci cu mine?
Nu draga ! Te joci cu tot ce simt pentru tine !
Crezi ca ma poti pune-n genunchi in fata ta?
Te-nseli ! Ma vei calca in picioare doar daca te voi accepta !

Oricat ai incerca sa ma omori, crede-ma, nu tine!
Vei regreta ! Eu sunt singura care mai simte ceva pentru tine.
Inima-i lovita, inima indura, inima iarta
Si tot inima mea, cand vei reveni, va fi incuiata.

Te vei pricepe acum, sau poate mai tarziu, sau poate niciodata. Vei regreta, asta o stiu, dar totul ti se iarta. Vei plange cum am plans si eu; vei plange, mai mult ca mine. Vei plange ca a suferit si-a plans, un suflet pentru tine.

Am sa plang o zi, doua, o mie, pana nu voi mai avea lacrimi. Dar odata o sa ma ridic, cum am facut si ultima data. Doar ca de data asta nu voi mai accepta impacarea !

Stii...tu vei sta cu altele ca sa uiti, iar eu imi voi bate joc de altii ca sa-mi aduc aminte !

Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot ! Mi-ai spus ca n-o sa pot. Eeh, uite ca inca mai pot happy

Poti sa vopsesti cioara-n alb, ca tot nu-i porumbel. La fel cum nu va fi niciuna, ce-am fost eu pentru el !

Vrei sa stii daca sunt bine? Da, sunt bine ! Dar sa stii ca ma prefac si mai bine !

Detalii nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca nu e bine sa crezi in cuvinte.

Te doare cand vezi ca nu-mi mai pasa si iti zic mereu: "Nu mai conteaza ! Lasa! "

Va veni timpul sa vorbim din nou...Eu o sa rad de multe, tie o sa-ti para rau !

Esti doar un tanar actor plin de talante. Excelezi la capitolul "Lipsa de sentimente".

N-ai cum sa te joci cu viata mea; cineva inaintea ta era expert in asa ceva.

Te macina la fel cum ma macina pe mine. Indiferenta mea te omoara, dar asa e cel mai bine.

Si tu poti fii ranit de o fata. Nu uita ca si baietii plang cateodata !

Ai uitat sau nu? sau o dai ca nu mai stii? Sau te scuza faptul ca atunci eram copii?

Satula de tine ! Satula de noi ! Stai ! Nu pleca ! ia si trecutul si plecati amandoi !

Baby, inca pastrezi poza mea. De ce n-o poti arunca?

Amintirile raman indiferent de ce-ar urma. Poti sa rupi si pozele, le vei lipi la loc candva !

Gresit sau negresit, nu ma intorc. Promit !

Cuvintele tale seci nu ma ating nici catusi de putin. E ca si cum ai incerca sa otravesti un sarpe cu venin.

Vreau sa stii ca nu-mi pare rau. Am uitat deja numele tau !

N-o sa-ti trimit mesaje, n-o sa-mi fie dor. Te-am sters de tot din lista de mess, ti-am dat ingore.

Cate s-au spus, cate s-au dus, nu ma mai doare. Cu orice zi-n plus sunt mai sus. Restul...doar vorbe goale !

Promisiunile tale sunt diamante false. Imi ceri sa am rabdare. Am ! dar stii ceva ? Pentru tot ce-ai facut sa te ierte altcineva !

M-ai acuzat ca sunt o lasa...pai, ai avut dreptate. N-am putut sa fiu ca tine, asa ca am mers mai departe !

| Alina_alli_1998 a răspuns:

Nu te urasc, inca tin la tine, si inca as fi in stare sa ma cert cu toti ca sa iti fie bine.

Vise distruse toate spuse verde-n fata. Dintr-un suflet cald ai devenit unul de gheatahappy

El o tot suna, ea avea lacrimi in ochi, dar tot nu raspundea.oh go on