| MadBoy a întrebat:

Un prieten s-a taiat cu lama si nu stie cum sa ascunda taieturile! Cum sa faca?

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Acel "prieten" ești de fapt, tu? laughing

Bluza cu mânecă nu e chiar o soluție pe vremea asta nasoală.
Fondul de ten nu e chiar o soluție fiindcă rana e încă proaspătă și nu te ajută cu nimic dacă-ți ajunge peste.

Așa că cea mai ideală soluție, e să-ți pui multe brățări, deși dacă tăieturile sunt urâte, te va durea atunci când vor face contact cu rana.

Așa că dezinfectează rana cu betadină sau spirt, pune un pansament sau două peste și aia e.
Chiar dacă ar sări în ochi pansamentul, e mult mai ok de privit decât tăieturile alea.
Numa să nu-ți ți mult pansamentul peste rană, fiindcă scade procesul rapid al vindecării.

7 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Daca sa taiat in timp ce se barbiera nimic, ranile trebuie sterilizate si lasate la aer liber sa se vindece mai rapid, daca e un retardat mintal ce se taie pe maini (sunt genul acela de persoane ce tremura si sunt satanisti) nimic. il lasi asa cum e, eventual il convingi sa se duca la un psiholog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai vazut cum au toti emolaii? 90 de mii de bratari negre. Faci la fel.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Păi n-are cum sa le ascundă, eu cand ma tăiam purtam bluze lungi, dar era iarna. Să se dea cu fond de ten, dar nu tine mult. Pe mine oricum m-a prins mama.

| GL757W a răspuns:

Incearca cu Baneocin, e bun pentru vindecarea ranilor, incearca sa te feresti de caldura si sa stai in locuri aerisite unde sa fie racoare, nu acoperi ranile ca mai rau se fac.

| Veltorb a răspuns:

Fond de ten

| PIPER23 a răspuns:

Unde s-a taiat?
Presupun ca in timp ce se băbierea. Nu?

| VasilicaPuscas a răspuns:

Pentru aia care au raspuns deja: s-a taiat la vene, nu stiti nimic.

MadBoy, e simplu: se mai taie odata si taieturile vechi nu vor mai fi o problema.
Sau poate purta bluze cu maneca.