| Ady_Adryan_2000 a întrebat:

Cum astup taieturile de lama?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Sunt adanci? Mergi la dermatolog sau incearca cu plasturi de la farmacie.

| danutzu96 a răspuns:

Daca se infecteaza da fuguța la doctor!
Poti pune rivanol/apa oxigenata ca dezinfectant si apoi plasturi/ pansament daca ai multe taieturi.

| Ady_Adryan_2000 explică (pentru danutzu96):

Dar am doar cicatrici nu sau infectat

| Pool77 a răspuns:

Dai cu ciment.

| Cartier_Băă_Sef_De_1996 a răspuns:

Nu le poti astupa happy LoL