| anonim_4396 a întrebat:

Unde trebuie sa umblu in control panel personalization (windows vista) pentru a pune la loc cosu de gunoi? reclyce bin.( nu stiu cum se scrie corect:d)
fundahappy

2 răspunsuri:
| sTeFaN_2897 a răspuns:

Hai sa te ajut eu;). Dai click dreapta pe desktop, apoi selectezi personalize(e ultima optiune). In continuare, sub "Tasks" selectezi "Change Desktop Otions" (e prima optiune din stanga sus). Sub Desktop icons bifezi ceea ce iti trebuie, in cazul tau patratica corespunazatoare "Recycle Bin". Apoi dai click pe butonul Apply, iar apoi OK. Inchizi celelate ferestre pe care le-ai deschis si vei vedea pe Desktop icon-ul Recycle Bin, adica cosu' de gunoi, cum ii spui ti;). Da si tu un click aici: http://e-castig.com/index.php?r=EeGG. Pa. Sper sa functioneze.

| esapament a răspuns:

Clic dreapta pe desktop - Personalize
Panoul din stanga sus
Da clic pe Change Desktop icons
Selectezi ce vrei sa apara pe desktop.

simplu.