| Briosaaa a întrebat:

Unii oameni cred in prietenie adevarata.Altii, nu. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| RsDeea a răspuns:

Cine nu crede in prieteni adevarati inseamna cu nu a avut parte de unul. Iar cei ce cred sunt sigura ca au un prieten ADEVARAT langa ei. Eu cred ca exista, chiar daca nu sunt perfecti nici noi si asta e cel mai frumos, chiar daca te certi cu el nu inseamna ca impacarea nu va fi frumoasa.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cred in prietenie.In prieteni, niciodatawinking

| Bacemi a răspuns:

Exista prietenie adevarata. Dar e greu sa ai incredere vazand ca multi tradeaza. Si cand oamenii iti mai si pun cuvinte in gura ce poti sa spui? Tu faci un gest ori spui ceva si ei il interpreteaza la fel cum ar face-o in cazul unei persoane superficiale. De parca s-ar putea pune semn de egalitate intre tine si alta persoana. Sunt multi care generalizeaza si daca sunt tradati nu mai au incredere in nimeni. Daca stai o viata intreaga asa crede-ma ca nu vei cunoaste fericirea niciodata.

| 009 a răspuns:

E greu sa gasesti un prieten adevarat care sa fi langa tine la bine si la greu

in ziua de azi e chiar imposibil(dupa parerea mea)

| rosto a răspuns:

Exista, am o prietena de ani de zile, la anul facem "majoratul" prieteniei noastre, asa ca exista cu siguranta. happy

| butterfly2013 a răspuns:

Pot spune ca cred dar si pe mine uneori ma mustra constiinta si cred ca prietenie adevarata nu exista. Daca crezi in ceva cu adevarat ti se poate primi cu siguranta.

| Cătălina a răspuns:

Eu, una, cred.Depinde de caracterul fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da kis pidari