| Andreea.:) a întrebat:

Urgent.
va rog frumos. fundita.:X
imi place de un baiat.
am iesit cu el in oras. ne'am imbratisat chiar de doua ori.
apoi. mi-am spus ca o sa ne intalnim peste 2 zile daca vreau.am acceptat. dar in ziua respectiva m'a anuntat ca trebuie sa plece la bunica'sa. si daca nu il salut eu pe mess. cred ca uita ca eu exist. nu stiu. adica e skater si e cu 2 ani mai mare. dar nu prea cred [,] ca [,] conteaza asta.
nu stiu ce sa fac.
sa'l mai invit in oras?
sau sa astept sa ma intrebe el?
sa mai intru in vorba cu el sau sa uite ca exist?
va rog ajutati-ma. spuneti'mi ce as putea face. ce ati face in locul meu. si ce ati vrea [daca sunteti baieti. ] sa fac eu. sunt oare prea insistenta?
funda.:X

4 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

Buna.Pai daca zici ca ati iesit impreuna, inseamna ca este interesat de tine, altfel nu te-ar fi invitat nu? Nu trebuie sa fii foarte insistenta, pentru ca el va crede ca esi nebuna dupa el.Gaseste o problema ca sa zic asa, si invita-l undeva ca sa o dezbateti.Nu-i arata ca esti interesata de el.Arata-i ca vrei sa-i fi prietena si ca esti dispusa sa-l ajuti si la bine si la rau.
Succes:X

| Luori a răspuns:

Faptul ca a iesit cu tine este ceva bun happy Mai incearca sa intri in vorba cu el de 3-4 ori; daca nu se intampla nimic nu mai insista deloc.
Din cate stiu skaterii sut persoane care azi este cu una, maine nu alta. Nu pun mult accent sa tina la fata cu care este impreuna. Vor sa aiba "faima" si sa fie cunoscut. Esti copila din cate mi-am dat seama deci nu te ambala asa. Stai linistita ca poti gasi ceva mai bun.

Este ceva trecator, deci calmeaza-te!

| tpuguru a răspuns:

Eu cred ca desi tu spui ca ati iesit impreuna si chestii de genul asta, el nu este prea interesat de a avea o relatie cu tine acum.

| oanna_7222 a răspuns:

Daca astepti e probabil sa astepti degeaba. Ia-ti inima in dinti si fa tu primul pas pentru a sti daca are rost sau nu. :* Nu pierzi nimic daca o faci.nu e sfarsitul lumii laughing!