| justme_2191 a întrebat:

VA DAU DUNDA! sper sa ma puteti asculta deci anul trecut eram slaba aveam vreo 47-50 de kile si o prietena de-a mea avea 60 de kile a trecut un an iar acum aceea fata are 50 de kile si eu vreo 60 dar treaba e ca ma exaxspereaza felul ei de a fi se da mare pur si simplu iau spus si profesorii ca este prea slaba si pur si simplu nu stiu nu mai suport as vrea sa i dau peste nas si sa i arat ca pot si eu sa slabesc da fara sa ma dau mare si ma mai enerveaza ea manca numa dulciuri si asa o slabit si cand manaca ma mult se face cred sa vomite cred ca e bulimica pentru ca o zis si ea si sa va mai spun nu e o fata cuminte are numai 14 ani si ajunge acasa numa dimineata si e felu ala de om care nu munceste de loc nici la invatat nici la slabit ea o slabit repede si totusi are note mai bune decat mine si e mai slaba decat mine ce ma pot face trebuie sa ma lupt dar nu stiu sa o las in pace dar ma enerveaza groaznic sau sa slabesc si eu si sa lucrez de trei ori mai mult desi imi este destul de greu pentru ca anul trecut ma facea tocilara ca invatam mai mult decat ea aveam si inca am note care pentru mine is destul de bune numa noua si zece si un singur opt nu stiu va rog ajutati-ma VA DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

In primul rand, pune mana si invata limba romana ca e jale, abia am inteles ce-ai vrut sa spui.
Ce treaba ai cu ea? De ce-ti pasa asa mult persoana ei? La 14 ani nu e timpul de slabit, corpul vi se dezvolta, nu il mai nenorociti cu tot felul de cure de slabire ca mai rau ajungeti.Am avut si eu fixatii cu slabitul pe la 13 ani, intrucat faceam prostia ta-imi pasa de ce crede lumea despre mine, asa ca am inceput sa ma vad grasa, urata, proasta, etc.Nu mancam cu zilele, deveneam anemica, cu o capacitate de concentrare mica si nu numai. Ce am castigat din asta? Nimic.Slabisem haotic, m-am ingrasat inapoi, mi-au scazut rezultatele scolare si mi-am mai distrus si tot ce ramasese din stima mea de sine.
Asadar, daca tot vrei 'competitie', fa una din invatat, nu din prostii ca slabitul.Fiecare are propriul ritm de crestere, de dezvoltare, propriul metabolism, deci aici nu-si au locul aspecte de genul.

4 răspunsuri:
| viiooVe a răspuns:

Nu ar trebui sa iti pese ce cred ceilalti despre tine(chiar daca eu tin cont de asta), dar dac nu poti face asta atunci acum poartete cu ea ca si cum nu ti-ar pasa de ea sau de parerile ai, fa-o tu tocilara si fa-o sa inteleaga ca pentru tine nu conteaza aspectul.
Parerile prietenilor adevarti conteaza cel mai mult, si ale familiei asa ca las-o sa vorbeasca, ca daca o sa vada ca nu o bagi in seama o sa se opreasca la un moment dat.

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Sa nu iti mai pese de ce spun ceilalti pentru ca oamenii sunt rai in ziua de astazi. Daca a spus ca esti tocilara inseamna ca era invidioasa pe tine ca inveti si se gandea ca o sa fii mai buna decat ea, astfel ti-a spus asa ca sa te simti si prost si sa o consideri pe ea superioara asa ca trebuie sa o tratezi cu indiferenta si sa inveti mai mult ca sa o intreci. Arata-i ca eti mai buna de cat ea ( stiu ca poti big grin big grin big grin ) iar in privinta slabitului nu cred ca trebuie sa ti cura de slabire mai bine fa niste exercitii fizice in fiecare zi ( ele te ajuta si sa te relaxezi). Bafta!

| NickiMinaj a răspuns:

Vreau DUNDA! pick me, pick me!

| justme_2191 explică:

Ms:*