| ArkanHell a întrebat:

Va plac animeurile?
Daca da,atunci de ce, ce reprezinta ele pentru voi si ce comparatie faceti intre anime si un film de oameni... xD

8 răspunsuri:
| Ađřıαηηα a răspuns:

Hei big grin Imi place intrebarea ta :X
Da, iti spun din toata inima nu ca imi plac ci adoooooor anime-urile.
" De ce? "
Deoarece intr-un fel ma regasesc printre unele anime-uri. Imi mai influenteaza si viata in bine. PLus ca atunci cand vizionez un anime [ si sa stii ca eu aleg doar de calitate on the phone ma simt linistita si cu mai multa incredere in propria persoana.Parca ma simt la fel de puternica ca personajele principale si am tupeul sa fac tot ce-mi propun si n-am avut curajul s-o fac. In unele anime-uri ne sunt relatate chiar situatii prin care am trecut, trecem sau vom trece si de aceea ne sunt extrem de folositoare.big grin

Ele pentru mine sunt o metoda de a ma relaxa si de a intra intr-o lume cu totul noua si cateodata paralela cu a noastra, o luma frumoasa in care as vrea sa fiu in fiecare zi din viata. Reprezinta o metoda de a ma refugia din lumea noastra si de a ma infiltra in lumea minunatelor povesti de dragoste, dar nu neaparat ci si de actiune happy si chiar horror sau comedie [ pentru amuzamenton the phone.
O comparatie zici? Eu una as alege cu draga inima mai degraba un anime decat un film cu actori. Ele au ceva aparte si mult mai frumos. Au un farmec unic care te inveselesc si te face sa te simti aproape ca un om nou, mai bun. Sunt si mult mai interesante si cateodata chiar si mai realiste dupa parerea mea.
Sper ca te-am lamurit de gusturile mele in materie de "filme" [ sa le zic asa "
Pa :*

| luniii a răspuns:

Da mai ales cand eram micuta imi placeau la nebunie. Cele mai reusite dupa parerea mea sunt cele de la Disney :Cenusereasa, Alba ca zapada ..etc. Diferente..hmmthinking pai in 1 rand fileme cu oameni sunt regizate iar animeurile sunt realizate pe calculator, animeurile sunt mai mult pentru copii (asta nu inseamna ca adultii nu au voie sa se uite la ele) si sunt frumoase in sinea lor au acel ceva pe care filmele cu oameni nu le au.Bye:*

| pinky_9280 a răspuns (pentru luniii):

Aaaaaaaaaaa...astea nu sunt animeuri

| luniii a răspuns (pentru pinky_9280):

Te referi la ce fel de animeuri ca sunt mai multe?

| ArkanHell explică (pentru luniii):

Ce zici tu sunt cartoon facute pentru copii
Animeurile sunt ceva de gen Naruto/Bleach/Beelzebub :p (nu ca n-ar fi de copii si astea)

| luniii a răspuns (pentru ArkanHell):

Tot cam aia elaughing. Vizavi de intrebarea ta da imi plac si astea mai ales Naruto.

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru luniii):

Alea pe care le-ai mentionat tu sunt desene laughing

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru ArkanHell):

Copii zici? Eu cunosc oameni care au 25- 26 chiar si mai mult si se uita la anime-uri laughing