| IngerasMik a întrebat:

Va plac blugi cu tur pentru fete? Ce parere aveti despre ei? (mie imi plac foarte mult)

Daca vreti sa imi lasati si niste poze cu blugi care va plac voua.

Multumesc >:d< [funda+vot]

3 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

Salut,da imi plac, si imi mai placa asa fel de blugi:http://www.google.md/......tp?/imgres

http://www.google.md/......tp?/imgres

Adica imi mai plac blugi strimti si de diferite culori.

| Muzză a răspuns:

Da, imi plac mult rau. Sunt simpatici si dau un aer, o senzatie de tupeu :>, cel putin pentru mine.

In schimb ii urasc pe cei evazati: http://www.google.ro/......tp?/imgres

In rest, imi plac cei de genu`:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Blugii in tendinte oricand

Fie ca vrem sa mergem la o plimbare prin parc, fie ca avem o intalnire pretentioasa, fie ca ne dorim sa fim comode sau pur si simplu nu stim cu ce sa ne mai imbracam, blugii ne salveaza din oricare dintre aceste situatii. Asortati cu tricouri casual, cu sacouri, camasi sau bluze lejere, blugii ne scot din orice situatie aparent fara iesire.

Atunci cand vine vorba despre tendinte in materie de blugi, lucrurile sunt cat se poate de simple. Acestea aproape ca nu exista, pentru ca blugii sunt universali valabili in orice perioada. Insa, ar trebui totusi sa vorbim despre acele modele de blugi preferate in sezonul cald de anul acesta.

Blugii boyfriend

In primul rand, ar trebui sa ne amintim de blugii boyfriend. Asa cum le spune si numele este vorba despre blugii barbatesti, in mare voga anul acesta. Croiala dreapta iti ofera comoditatea de care ai nevoie in orice situatie. Simplu, usor de asortat, acest tip de jeans poate fi purtat cu usurinta atunci cand mergi la cumparaturi sau cand alegi plimbarile in parc ca sa te relaxezi. Sa ne amintin cat de sexi a fost Katie Holmes atunci cand a ales sa-i poarte pentru prima data. Ii poti asorta fie cu un tricou lejer pentru un stil sport sau cu un top feminim si o pereche de pantofi cu toc si cu siguranta ca vei da definitia cuvantului glamour.

Blugii rupti

Daca in aceasta vara vei vedea pe strada multe doamne, domnisoare sau de ce, domni, care poarta blugi rupti, sa nu te gandesti ca este vorba despre criza financiara. Nici pe departe. Acest model este un alt trend extrem de uzitat in aceasta perioada. Aceasta este o tendinta continuata din moda sezonului rece si este potrivita pentru un stil sport, dar si casual.

Blugi skinny

Ai o constructie 90-60-90. Esti inalta, iar picioarele tale fac ravagii in randul celor din jur. Atunci trebuie neaparat sa-ti achizitionezi o pereche de blugi skinny. Asortati cu un top ultrafeminin, cu o pereche de incaltari cu toc stilleto sau cu bluze voluminoase, acest outfit este perfect pentru o iesire in club. Vei face ravagii!

Blugii prespalati

Iti mai amintesti de moda anilor ’70-’80. Daca nu, o sa-ti vad un pont. Blugii prespalati, iti spun ceva? Ei bine, da. Au revenit in moda si inca cum. Acid wash ca sa fim corecti, acest model de blugi poate fi purtat oricand si oricum. Casual, sport si, de ce nu elegant, fiecare dintre aceste stiluri pot beneficia de prezenta blugilor prespalati in outfit-ul ales. Nimic iesit din comun, dar in acelasi timp original.

Nu uita de jeansii scurti!

Pentru cele dintre noi care sunt mai indraznete as putea recomanda pantalonii scurti din denim. Paleta de stiluri in acest caz este foarte mare pentru ca perechea de pantaloni scurti pe care ti-o alegi poate face parte fie din categoria blugilor prespalati, fie din cea a blugilor rupti si, de ce nu, din categoria celor skinny. Acelasi lucru il putem spune si daca ar fi sa raspundem la intrebare: "Bine, bine, dar unde-i port". In functie de felul in care alegi sa-i asortezi, cu un top glamour, cu o pereche de pantofi cu tocuri stilleto, cu un tricou sport, acestia pot fi o alegere potrivita fie pentru club, plimbare in parc sau o sambata seara in oras, cu fetele, la un suc.

Daca tot am vorbit pana acum de denim, nu trebuie sa uitam ca in afara de pantalonii din denim, exista si alte piese vestimentare sau accesorii care pot avea acelasi succes. Astfel, putem opta pentru o geaca de blugi scurta, pentru un sarafan lung sau pentru o rochita cu volane (foarte sexi), pentru o camasa accesorizata cu o centura lata, foarte in voga anul acesta, care-ti va pune in evidenta talia.

De asemenea, putem alege accesorii confectionate din denim. Genti, pantofi, papuci, sandale sau… "bijuterii".

sursa: eva.ro ( http://ansilmedia.wordpress.com/ )

Importante e sa te simti si bine, dar mai faci si cate un mic sacrificiu ;;).
Numai bine :*!