| XD_Deny_1978 a întrebat:

Va rog ajutati-ma TPU.O colega mi-a zis ca la spitalul unde a fost ea internata sup salonul ei era un salon cu 5 morti.M-i si povestit cum aratau si ce infricosator erau.Va rog ajutati-ma ca nu imi mai pot scoate din cap ce mi-a zis.

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Hei,e ok sa fii speriata dupa tot ce ti-a spus acea colega a ta,dar oare nu te-a mintit? Poate o fost o "mica" farsa pe care a dorit sa ti-o faca,pentru a-ti vedea reactia. Uneori suntem rai cu cei din jur, fie si fara intentie si nu ne dam seama de ce ne comportam astfel.Mie, sincer, povestea colegei tale mi se pare desprinsa dintr-un film SF. Daca intr-adevar sub salonul ei ar fi fost acele persoane decedate, m-as mira ca ea sa fi avut posibilitatea sa le vada.Niciun doctor/asistent medical nu ar lasa un copil/adolescent sa vada oameni morti,deoarece impactul e puternic,mai ales cand sunt mai multe persoane decedate in acelasi loc.Cel mai bine ar fi sa te gandesti la altceva,iar de fiecare data cand iti zboara mintea la povestea colegei tale vorbeste cu un prieten ori un membru al familiei,asculta muzica, uita-te la o comedie...o sa uiti mult mai repede. Daca totusi nu reusesti, discuta cu parintii tai, poate asa te vei simti mai bine.Ei sunt adulti, au o gandire matura si sunt capabili sa iti dea sfaturi utile. Sper ca te-am ajutat! happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e viata lumea mai si moare, e un curs firesc, nu o sa fie nici prima nici ultima oara cand ai sa auzi de moarte si ai sa vezi morti... te impaci cu gandul

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da' ce, ea a fost "internată" la morgă, la un nivel superior? Oamenii care se sting din viață, în spital, sunt duși într-o aripă specială a clădirii, adică la morga spitalului. Dacă a fost acolo internată, înseamnă că tu ai vorbit azi, cu fantoma ei.hee hee
În mod sigur, ea a deschis ușa unui salon de terapie intensivă. Oamenii, dacă erau morți, ar fi fost acoperiți cu cearșaf/pătură, ea nu i-ar fi putut vedea, încât să-ți descrie, în amănunt, imaginea lor. Dar deh, imaginația ei bogată, poate și scopul de a vă capta atenția...

| danay72 a răspuns:

Mortii nu pot sa iti faca nici un rau, pentru ca nu mai sunt constienti de nimic.Nu trebuie sa iti fie frica.

| Țoglă a răspuns:

Ea doarme cu morții sub pat și îți e frică ție?

| lBroken69 a răspuns:

Mori,o să fii printre ei şi o să vă împrieteniţi.