| agent003 a întrebat:

Va rog am nevoie de un sfat, mergeam astazi pe drum, si deodata un barbat mai in virsta se opreste in stinga mea si imi spune cu voce tare ca eu l-am batut ca este invalid, ca sunt pacatos ca nu meritam sa traim ca Dumnezeu tot vede, ( dar a spus-o asa repede si tare incat m-am speriat foarte tare, ) am mers mai departe si cand reveneam acasa iar l-am vazut si de atunci ma tem sa merg pe linga el, el traieste pe linga cartierul unde locuesc eu,, eu de acum ma tem sa stau cu prietenii pe strada de teama ca va veni el si mi-ar face ceva, nu stiu ce sa fac sa il dau la politie sau sa nu prea ies din casa, este evident ca e bolnav ceva psihic, totusi nu stiu ce sa fac, ajutati-ma va rog cu un sfat

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil este un individ bolnav psihic. Te-a gasit azi pe tine dar putea sa o faca cu oricine. Nu ai de ce sa te temi, el nu cauta anumite persoane. Chiar daca anunti politia, nu are ce s-i faca. Stai linistit, iar cind va intilniti nu da semne ca il cunosti. Uita-te in alta parte ca sa nu-i atragi atentia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil este un individ bolnav psihic. Te-a gasit azi pe tine dar putea sa o faca cu oricine. Nu ai de ce sa te temi, el nu cauta anumite persoane. Chiar daca anunti politia, nu are ce sa-i faca. Stai linistit, iar cind va intilniti nu da semne ca il cunosti. Uita-te in alta parte ca sa nu-i atragi atentia.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Probabil ca are niste probleme,mai sunt unele persoane de genu'.
Zilele astea treceam pe langa un parc impreuna cu sora mea,trebuia sa ajungem undeva,era un batran care vorbea cu un barbat si ne-a oprit acel batran si a inceput sa ne intrebe cum ne cheama, unde ne ducem, ca suntem dulci. aOmul ala era foarte ciudat, ne intreba cum ne striga mama laughing de parca eram copii mici. Nu i-am raspuns la intrebari, am spus ca ne grabim si am plecat de langa el.

Nu trebuie sa te sperii, incearca sa aflii cine e, unde sta, cat mai multe lucuri despre el.Nu il baga in seama daca iti mai spune ceva.

Pa, pa!

| agent003 explică (pentru DumiY):

Eu mergeam linistit cu gindurile mele, plecam la magazin, el era in fata mea la vreo 5-10 metri, apoi cand a ajuns drept in stinga mea, de odata a inceput cu voce tare sa-mi spuna toate cuvintele alea, normal ca m-am speriat foarte tare

| sparky34 a răspuns:

Nu mai baga in seama astfel de oameni sunt debili mintal.

| agent003 explică (pentru sparky34):

Pai acesti oameni debili mintali trebuie izolati de lume, trebuie dusi la spitalul de nebuni, deoarece sunt un pericol pentru societate

| secret093 a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi, probabil are tulburarui comportamentale grave. Data viitoare suna la politie sa se linisteasca.