| naomy_6390 a întrebat:

Va rog dati`mi niste sfaturi ce sa fac, sunt indragostita de un baiat de multa vreme pot sa spun ca de ani, dar el a avut prietena si nu am vrut sa ma bag cu el in seama plus ca sunt putin timida... dar este o problema prietena mea este si ea indragostita de el... faza e ca ea vorbeste cu el si intr-o seara am mers cu ea la el si am stat p o banca si am vorbit asa noi 3 si el se uita cand la mine cand la ea si tot ne facea complimente la amandoua, nu stiu ce sa fac sa incerc ceva cu el mai mult decat o prietenie? prietena mea sigur se va supara, ce ziceti sa ii las p ei doi sa fie impreuna? avand in vedere ca de cand vorbeste prietena mea cu el imi place si mai mult, va rog ajutati`ma!:*

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E pacat ca nu vedem oamenii deosebiti din jurul nostru si ca trebuie sa facem atat de multe greseli pentru a ne da seama ce drum trebuia sa apucam inca de la inceput
Cred ca ai sanse egale ca si prietena ta. Daca e o prietena buna va intelege ca o prietenie in adevaratul sens al cuvantului nu se destrama atat de usor. Daca ai trait o iubire neimpartasita timp de ani(!) cred ca e cazul sa lasi visatul si sa incepi sa lupti pentru ce vrei.Baftatongue
Si nu te ingrijora daca nu te alege pe tine.Mai sunt baietiwinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta e relativ simplu.In primul rand poarta o discutie cu prietena ta si spune-i exact ce ai scris aici, ca iti place de baiatul respectiv si ti-ai dori sa fi cu el.Asta pentru ai vedea reactia.Depinde acum si de cat de stransa e prietenia voastra ca ea sa inteleaga lucrul acesta si depinde si de cat de puternice sunt sentimentele tale fata de acest baiat. Dupa aceasta discutie sincera, care nu spune ca nu ai curaj sa vorbesti etc, trebuie, dupa discutia cu prietena ta abordeaza-l pe respectivul pe mess de exemplu ca e mai simplu decat real daca spui ca esti mai timida si sa nu crezi ca va trebui sa vorbesti nu stiu cum, daca el e atras oarecum de tine restul merge de la sine fara prea multe eforturi din partea ta. Dar cam tot tine de discutia cu prietena ta si eventualele reactii.Bafta!

| mada_9093 a răspuns:

Buna! eu zic ca daca esti o prietena buna sa o lasi pe ea sa fie cu el. sunt multi baieti in lume sigur vei gasi si tu unul singur care sa fie dragut si sa fi cu el. eu cred ca prietenia e mai importanta decat un baiat dar tu faci cum crezibig grin
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i draq p aman2.
laughing
pleaca in lume.
departe.
oricum ala e in tampit care nu va mai sta mult nici cu aia cu care e acum.
dupa parerea mea.asta e cel my folositor sfat p care ti-l pot da.revino la realitate.laughing