| gabryel a întrebat:

Va rog frumos poate la aceasta intrebare ma ajutati. Am o durere insuportabila de masea, m-a durut si aseara dar am luat o fiola nu stiu cu ce medicament pentru ca mi-a dat mama si in cateva minute mi-a trecut durerea, azi cand m-am trezit iar m-a luat durerea de masea, am luat iar o fiola de aia dar degeaba nu si-a facut efectul si de azi de la 8 tot ma chinui cu maseaua si nu mai pot de nervi. Ce leacuri babesti stiti care au efect? nu imi ziceti de stomatolog pentru ca stomatologul meu e in concediu medical pana inainte de pasti, si nu mai poooot. Au.

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

In primul rand, nu mai sta asa mult timp netratat, fara sa fii consultat de un medic stomatolog. Dar daca vrei, ti-as putea recomanda cateva pliculete de Aulin dizolvate intr-o cana cu apa, poate asa iti mai trece din durere.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă medicul tău stomatolog vine la anul după paști tu ce faci, stai cu durerea și infecția bucală? Mergi la stomatologie, la urgențe pentru un tratament local (curățarea canalelor), intern (antibiotic, calmant), o radiografie dentară care să evidențieze problema de sănătate.
Pa, pa.

| gabryel explică:

Va multumesc pentru bunavointa de a-mi raspunde la intrebare sunteti unii din putinii useri cu bun simt de pe acest site, am cautat de curiozitate si am gasit intrebari asemanatoare cu a mea dar la acele intrebari au raspuns 10-15 useri iar la mine doar, 3 asta e dovada celorlanti de bun simt, va multumesc ca voi 3 m-ati ajutat.

| zorialbi a răspuns:

Eu zic sa mergi de urgenta la alt stomatolog. Pana atunci mergi la farmacie si cumpara un antiinflamator (Ketonal, Ketorol, Tador, Diclofenac etc) - cel mai bine un Diclofenac Duo sau Ketonal Retard, ca sa dureze mai mult efectul. Poti sa iei in continuare si fiole de Algocalmin. Sanatate!

| danutzz9727 a răspuns:

Incalzeste o caramida pune-o intr-un prosop si pune-o pe obrazul unde te doare maseaua varului meu i-a trecut asawinking