| lorena1234 a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti si mie raspunsul la problema asta "de matematica de clasa a saptea":Ipoteze:El, un baiat frumos, 13ani. Ea, o fata foarte frumoasa, 14 ani. El, mereu, ar fi oricand in preajma ei, ar face orice cu ea, ar ajuta-o tot timpul, i-ar cere ajutorul tot timpul. Ea, il iubeste nebuneste, si-ar da viata in orice secunda pentru el daca ar fi nevoita. El, probabil este prea copil pentru a sti ce inseamna cu adevarat iubirea(iubirea ei pentru el)si nu-si poate da nici el seama daca o iubeste sau nu. Ea, o fata extrem de orgolioasa care nu are niciodata curajul sa inceapa o discutie cu el. El, un baiat vesel, la fel, orgolios, dar care are mereu curajul sa inceapa o conorbire cu ea.()"Cerinta:"-El o place pe ea sau nu, adaugand faptul ca mereu ii acorda o atentie deosebita si adesea l-i se intalnesc privirile in ore, fara nici un sens(priviri insistente)?-Va Rog Rezolvati aceasta "problema" pe care eu nu o pot rezolva, nu ii pot gasi raspunsul!

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai pentru fata aceea incredibil de frumoasa care la 14 ani cunoaste sensul iubirii adevarate si ar fi in stare sa-si dea viata pentru el ar fi un nimic daca l-ar intreba daca nu vrea sa faca niste teme impreuna. Mi-e greu sa cred ca tanarul Romeo ar rata ocazia. Si poate ar rezolva si problema aia cu neatentia la ore.

| cosm1n_9149 a răspuns:

Bine ca nu incercati sa rezolvati teoria,, Big Bang-ului" la 13 ani.
Sau alte teorii nedeslusite.
Toate la timpul lor, rabdare!

| bibovski a răspuns:

Buna lorena. Ideea e cam asa. Sunteti amandoi mult prea tineri sa incepeti o relatie de dragoste, dar ati putea incerca cu o prietenie. De exemplu, daca ii place sa stea pe langa tine, iesiti sa faceti un sport impreuna (alergat, innot, role, bicicleta) sau iesiti la plimbare (care poate fi educativa) - parc, gradina botanica, muzeu, etc. Puteti sa invatati impreuna, daca sunteti genul mai studios. Cel mai bine ar fi sa va cunoasteti unul de pe celalalt si in alte ipostaze decat cele de la scoala...Privirile lungi, destul de obisnuite la baietii si fetele de clasa a 7-a sunt cel mai des "vina" hormonilor adolescentei. Deci, inainte sa faceti pasi catre love&sex va sfatuiesc sa incepeti cu o prietenie. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El o place pe ea...foarte mult