| july00 a întrebat:

Va rog, imi ziceti niste statusuri frumoase de dragoste, de iubire :X
Cat de multee :X

3 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

♥ Nu am nevoiee de tinee` [-x Da` am nevoiee de noii`

♥ ~ Nu eşti primul` care pleacă Da` eşti primul` sincer care aş vrea ca într`o zi să se întoarcă ● Te iubesc ● ~

♥ Sunt departe de tine şi`mi este forte greu! Te rog să nu mă uiţi că eu te voi iubi mereu!

♥ | The love I have for you, All the words I've said are true, I can't live without you I'm not me without you! | ~ :X ♥

● E o poveste fără nume şi fără autor!

Priveşte`mă in oki spune`mi ce vezi De fapt ce poţi să vezi prin nişte ochi verzi Mă vezi pe mine Am păşit spre altă lume Vezi un copil Vezi copilul din mine

♥ Nu e nevoie de cuvinte Ca să vezi ce simt eu!

● Hai să facem schimb de replici vei vedea ce simt eu!

Aş putea spune zeci de mii de cuvinte Să te facă să te simţi mult mai bine Dar degeaba ştiu că nu`I de`ajuns

Eu şi tu suntem perfecţi într`un cadru imperfect! :-x

Şi tot ce am mai frumos e doar din vina ta! ♥

N`avem ce să vedem la televizor Mai bine facem noi un film in dormitor Pun pariu c`o să ne placă Dacă nu mai încercăm o`dată :-J

Şi ce dacă plouă nouă ne convine, Să plouă nouă nopţi şi nouă zile Nouă ne convine! :X

You are the one for me! :-x

I don`t know how to read the sky
Remember I am by your side

Stau cu telefonul` Aştept să sune Mă întreb ce m`a atras la tine :X Poate cele 2 glume bune Poate nu, Poate doar tuu` :*

Eram copii şi legam ceva ce nu credeam că va ajunge departe.

Doar tu mi-aduci soarele când pe cer sunt norii :X.

Sentimentele nu pot fi puse pe balanţă [-x Nu ne poate despărţii nici`o distanţă :X Suntem suflete pereche mereu in zbor Am nevoie de tine, ingeru` meu` păzitoor. :X:X

♥ Tu no te imaginas lo que siento por ti
Como me ases falta quando estas lojos de mi :-...

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "

Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine… "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

»" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si...