| WhovianAnnie a întrebat:

Va rog poate cineva sa imi spuna setari la minecraft ca sa nu mai am lag? Am si optifine si nu stiu ce trebuie sa fac acolo.

4 răspunsuri:
| Junero a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, incearca sa dai setarile de grafica la low, daca nici asa nu merge, i-ati o placa de ram, da nu duce minecraftul, ce placa de ram ai?

| WhovianAnnie explică (pentru Junero):

Am 3GB RAM si inca un laptop care are 4 GB.

| Junero a răspuns:

Verifica asta http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1235&game=Minecraft (sunt niste sys rq pentru minecraft), ca sa activezi optifine apasa ctrl, parca asa era, dar nu te va ajuta, eu am 1.5 Gb ram si computerul meu e destul de vechi si merge destul de bine minecraft uita-te la placa video, daca nu sti ce placa ai foloseste speccy sau everest... dar mai bine joci cu lag zic eu

| HeyPisy a răspuns:

Posteaza la categoria Jocuri PC/Online!