| Balaurul23 a întrebat:

Vă rog răspundeți la intrebare.am 13 ani și nu am sărutat nici o fata e bine sau nu sau mai trebuie sa aștept pana la primul sarut.

6 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Nu e o vârstă anume la care trebuie să ai primul sărut. Ai tot timpul din lume, stai liniștit. O să se întâmple când te aștepți mai puțin.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai cuminte, ca la 13 ani, 99% din copii nu au sarutat pe nimeni, sunteti inca copilasi si mai aveti pana sa ajungeti sa aveti iubiti si iubite.
La vartsta asta, ar trebui sa te preocupe invatatul si joaca cu baietii afara, pe maidan!
In cativa ani, vinbe si vremea sa te procupe fetele si relatiile cu ele, dar pana atnci, ocupa-te de scoala, edcuatia ta, cresterea, fa un sport sa te dezvolti frumos si citeste mult, ca sa ai bagaj de cunsotinte mare, sa poti gasi subiecte de discutat, cu toata lumea.

| 4StarLight a răspuns:

Vei săruta pe cineva atunci când va veni momentul oportun, te vei simți pregătit și vei plăcea pe cineva. Știu persoane care și la 19 ani au avut primul sărut, nu e nicio jenă dacă nu l-ai avut până acum.

| Mrfear a răspuns:

Esti inca mic.Iar dupa parerea mea primul sarut ar trebui sa fie la 16-18 ani, acolo parca ar fi cel mai frumos.Nu la 13.DOAR NU.Iar casatorie de pe la vreo 20...

| gshdyxdjs a răspuns:

Eu am 15 ani si n am sarutat niciodata pe nimeni. nu i mare chestie.
Nu e vorba de asteptat sau altceva, e pur si simplu ca nu s-a intamplat inca.
nu e o regula scrisa ca trebuie sa saruti pe cineva de la varsta asta pana la varsta asta.

| An0nim310702 a răspuns:

Eu la 10 ani eram campion la sarutat veneau fetele de 14-15 ani sa le sarut