| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa imi rapundeti cat de repede puteti la aceasta intrebare: eu si cativa colegi nu ne intelegeam la fel de bine ca acum si maine s-ar putea sa ne mai intanlim. dar mi-e frica sa nu ma inchid iar in mine si sa devin retrasa si timida. eu chaiar vreau sa sa ne intelegem bine tot timpul. ce sa fac? ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Fii tu însăţi.
Cel mai important lucru este să fii comunicativă, să gândeşti de două ori un lucru înainte de a-l spune dar în acelaşi timp să fii relaxată şi să le arăţi că eşti stăpână pe tine şi te simţi bine în pielea ta.
Dacă devii timidă şi retrasă vei fi marginalizată. Cu siguranţă nu îţi doreşti aşa ceva.
Succes!

2 răspunsuri:
| Rosiilabucata a răspuns:

Fi tu insati...ce conteaza ce zic alti... daca asa e firea ta, de ce sa te schimbi? Fi timida daca simti nevoia.

| secretdiscret00 a răspuns:

Problema e ca eu nu vreau sa fiu timida as vrea sa fiu mai comunicativa mai altfel si mi-e frica ca iar o dau in bara. MS ORICUM