| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta vreau sa fac ceva special, in afara de iesiri, petreceri, altceva! idei?

Răspuns Câştigător
| LetMeHelp a răspuns:

Vara aduce cu ea si cea mai fericita perioada din an, probabil, pentru elevi: vacanta de vara! Avem la dispozitie 3 luni de zile in care putem face absolut ce vrem ( nu punem la socoteala timpul dedicat temelor si lecturilor suplimentare )! Dar, daca ne irosim timpul stand degeaba, vom regreta! Daca nu ai idei de proiecte pentru aceasta vara, inspira-te din ideile de mai jos:
- Iti poti face propriul blog! Nimic mai simplu: accesezi http://www.blogger.com/ si iti faci un cont ( asta daca nu ai deja ). Poate fi un blog cu sfaturi, cu stiri si barfe, sau cu povesti scrise de tine: tu alegi! Apoi, trimite adresa de web ( sau link-ul ) a blog-ului tau prietenilor si cunostintelor!
- Filmeaza un scurt-metraj! Intai de toate, scrie o poveste sau un scenariu, si ofera cate un personaj prietenilor pe care i-ai cooptat pentru film. Alegeti si staff-ul, format din cameramani, stilisti si curieri. Si, actiune! Dupa terminarea proiectului, ofera cate un CD participantilor, care va contine rodul muncii voastre. Cool!
- Mai poti organiza si alte proiecte cu prietenii tai, cum ar fi: o prezentare de moda, o "pool party" ( petrecere la piscina ) sau o "BBQ party" ( petrecere la gratar ), o zi de gatit, etc.
Start la distractie!

1 răspuns:
| Patricia96 a răspuns:

Cursuri... eu fac cursuri de manichiura, pedichiura, coafura! Si o sa imi ocup timpul cu asta...winking
Iar tu ..hmm..alt ceva?
Uite-te la filme, citeste, curatenie...pfff..sunt multe :*