| Daniellllll1 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa visati ceva si dupa ceva timp 2-3 zile, 2-3 saptamani, o luna sa se intample?

10 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da, nu imi amintesc exact dar mai mult ca probabil misa intamplat.

| TheWalker11 a răspuns:

Da,dar nu m-ai tin minte perfect ce am visat. Asta e ciudat, recunosc...

| smartlollipop a răspuns:

Da, mi s-a intamplat chiar de mai multe ori. Uneori putem visa ceea ce ne sperie, ceva ce anticipam sau ceva ce avem in subconstient. Mi-ar placea sa pot visa mereu ceea ce se va intampla, desi lucrurile neasteptate sunt frumoase. big grin

| Mirke a răspuns:

Asta chiar premonitie. Si eu stiu ca stiai ca o sa moara. Dar chisr nu te astepti de la un batran bolnav sa iti faca una ca asta! Tu te astepti sa traiasca vesnic ca un copac! Visele sunt procese de subconstiinta nerezolvate in timpul zilei. E frumos sa crezi in magie atata timp cat nu iti face rau, dar o sa ajungi sa te fersti de viitor in loc sa il traiesti, carpe diem!

| BeckhamRZM a răspuns:

Da, odată sau de două ori.

| 123456789qwertuiop a răspuns:

Da,am visat ca ma duc cu prietena mea la un magazin mare si asta s-a intamplat! si ca o sa iau un 4 la fizica.dar go away!

| Daniellllll1 explică (pentru 123456789qwertuiop):

Eu vorbesc serios, nu prostii, si eu am presimtit lucruri d-astea, nu mi-am facut tema, cu singuranta iau un 4 (simteam asta), si am luat, dar n-am visat asa ceva, am visat lucruri mult mai ciudate, precum cand sunt la inmormantarea unei rude..., dar asta se intampla cand eram mic adica aproximativ acum 1 an, aveam astfel de vise cam la 1-2 luni, acum nu mai am, dar de obicei cand urmeaza sa mi se intample ceva rau visez, visez o secventa ca si cum m-as uita intr-un punct, si cand ma uit in realitate in acel punct, imi trezesc brusc amintiri...

| Mirke a răspuns (pentru Daniellllll1):

Jack Daniels ce ai beut? tu iti amintesti ca visai la 1 an? adica iti amintesti si ce visai ca se adeverea? ex GEN ai visat ca ti-a cazut suzeta si ai primit tzata de la o grasa, si ghici ce chiar aia se intampla! primeai tzaza de la bunica! Dar ai dreptate, si eu am acelasi vis incontinuu, ca imi cumpar o lampa fermecata si o frec, si culmea se adevereste, o frec aiurea toata ziua! oare sunt nostradamus? pentru ca stiu ca imediat ce citesti raspunsul meu o sa ma injuri de mama, ca tu nu ai baut Jack ca e pre scump si nu ai visat nimic recent cum ca ai bea! deci si eu sunt clarvazator, iti zic ca maine te vei duce la scoala si o sa te scoata profesoara la tabla si nu o sa ai burete sa stergi ce a scris un coleg de profa si o sa dea vina pe tine! si mai prevestesc ca o sa vii acasa de la scoala!

| Daniellllll1 explică (pentru Mirke):

Daca lasam caterinca la o parte, chiar m-am visat la inmormantarea lui bunicu-meu inainte cu 2 zile de moartea lui. Rest in Peace!

| Petrica1337 a răspuns:

Da dar cateodata se intampla exact opusul.