| Manu12 a întrebat:

Vi se pare normal ca un băiat la 18 ani sa fie virgin și sa aștepte sa se dezvirgineze cu o fata virgina? Am tot așteptat o relație serioasă doar ca intarzaie sa apăra și nu știu dacă Mai merita sa aștept lucrul acesta sau sa încep cu o alta fata care nu mai e virgina.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Parerea mea e ca daca tu ai astfel de asteptari daca o s-o faci cu o fata oarecare doar de dragul de a o face o sa vezi sexul ca fiind ceva lame, facut exclusiv pentru placere si e pacat sa pleci din start cu premisa asta.

| RAY a răspuns:

Ce importanta are asta, din contra una care a facut sex deja stie ce sa faca cu tine, are experienta man

| Donsavas a răspuns:

E ok ca la varsta asta sa fi virgin. E moral, chiar dacă nu în trend. Nu mai astepta virginitatea. Ea este sau nu este. Nu vine la tine. Femeia perfecta nu e condiționată. Perfectionistule.

| BlackRose03 a răspuns:

Conteaza sa fie virgina sau sa fie o fata ok si sa-ti placa de ea?
Virginitatea are si ea o oarecare importanta, dar nu intre atat de mare incat sa te impiedice in a-ti gasi jumatatea. Daca chiar iti doresti sa fie virgina ia-ti una cu 2 ani mai mica.
Esti tanar,n-ai de ce sa te ingrijorezi. Daca simti ca nu mai vrei sa astepti fa-o cu una care nu mai e virgina,daca nu esti primul nu inseamna ca nu veti avea o relatie serioasa. Daca vrei sa astepti, asteapta, nu ia o decizie in graba.Fa ceea ce simti, nu te orienta dupa parerile altora.
Cand te vei indragosti lucruri precum virginitatea nu vor mai conta.
Si nu, nu este anormal ca fiind virgin sa vrei sa fi "primul" din viata unei fete.
Si nu este anormal nici ca la 18 ani sa fi virgin.Fa-o cand simti ca vrei si esti pregatit cu persoana iubita.Succes! happy

| Justme1997 a răspuns:

E ok să fi virgin dar dacă aștepți neapărat una virgină s-ar putea să rămâi cu ochii în soare, șansele să mai găsești pe la 17 ani sunt slabe. Nu inexistente dar eu zic să nu fugi de una doar pentru că nu-i virgină