| dreams.of.powder a întrebat:

Viata merge inainte chiar daca auzi vorbe dure din partea celor pe care ii considerai prieteni...
dar ce sa fac daca simt ca nu pot asculta de aceasta chestie?
cei pe care ii consideram prieteni au plecat, acum incep sa ma injure, sa se faca pe ei de ras, dar nu intelg asta, doua fete, despre asta e vorbahappy
eram ca doua lacrimi pe un obraz...ca trei ma scuzatihappy

dar acum toate s-au schimbat
doar pentru ca ei nu inteleg ca eu nu prea am prietenei pentru ca nu las pe oricine langa mine, astept personele potrivite mie, ele sunte de genul:batause, parasute cum ar veni, siau stricat anturajul de cand nu mai sunt cu mine, deoarece eu nu accept sa umblu cu toate fufele deaici, nu stiu ce sa fac, au zis ca ma iau la injuraturi pe strada si alte chestii, ca cica ma bat, ma injura, pentru ca proasta vb cu o fat din astea doua, sa zicem ca vorbeam cu X, care e priena cu Y, si anturajul rpost al lor a devenit Z.
X-ul s-a dat pe langa mine pe messenger si a spus ce parere are Y despre mine si am inceput sa ne spunem parerile una despre alta, si apoi a intervenit Y-ul care cica e acasa la X, si au vorbit si cu Z, si au inceput sa ma injure pe mess, au ignor oricum, dar chestia e ca nu-s de genul care sa se bata, sa injure, etc, prefer sa stau in banca mea si sa ascult muzica la telefon, tv or la mini radio. or sa desenez sau sa compun poezii si alte chestii.
mi-au aruncat vorbe dure... am facut schimbi de replici de neinchipuit...
eu nu am zis decat"nu ma cobor la nivelul vostru", nu le-am injurat, nu m-am injosit in vreun fel handicapat ca ele...

ma gandesc ca... eu invat dimineata, termin orele la 2 dupa amiaza dar luni si miercuri am niste cursuri de impletituri, deci ajuns acasa la 4 cel tarziu, joi or vineri am antrenamente la voley, vin la fel, cel tarziu ora 4 seara, marti, si de obicei si vineri ajung acasa divreme la.2... iar ele invata dupa amiaza, pleaca la 12 si ajung acasa la 6 seara si jumatate.
de fapt nu regret in urma lor, da rnu vreau sa ma injosesc pentru ceva ce nu merita.

sau sa ma faca de ras in public cum au ele prostul obicei.
plus ca le-am imprumut de mai multe ori cand mergeam la pizzarie, data trecuta am imprumutat=o pe Y cu 12 lei... mi-a dat inapoi doar 8 lei spunand ca cica atat are datoria la mine... nu-i adevarat!
dar nu mor dupa banii astia, sunt profitoate.
dupa ce Y mi-a dat banii inapoi intr-o seara, dupa aproape o luna de tinut dupa ea sa mi dea[era vorba ca mii da pentru ca mai aveam 20 de lei si vroiam sa-mi iau si euo carte, nu avea de ajuns si nu las de la mine ca mai are o datorie la mine de cativa lei si profita am impresia...]apoi a inceput sa ma injure pe mess ca cicas ciudata si etc ca cica nu am preiteni si etc ca cica o sa ma ia la bataie cand m-or vedea c-o sa ma faca de ras si etc
ca cica eu m-am injosit ca i-am mai cerut banii si nu am putut ingropa datoria...
cica...
pliz help me!

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Incearca sa-ti faci prietene!, pentru ca ele nu se pot numi prietene happywinking
din partea mea numai felicitari!winking ai facut bine ce ai facut continua sa fi la fel incontinuarewinking kiss si nu ai facut nimic rau ca i-ai cerut banii, nu tu te-ai injosit, ea s-a injosit big grin, trebuia sa-ti dea banii fara sa ii ceri tu si bine ai facut ca i-ai cerut happy
stai linistita ca nu te bate nimeni, daca era sa te bata te bateau pana acum happy sunt doar vorbe sa te inspaimante big grin si de injurat lasa-le sa injure happy nimeni nu are o parere buna despre fetele care injurawinking incearca sa-ti faci alte prietene si nu pune atata suflet, lasa-le pe astea in pace, esti mai inteligenta decat ele, nu ai nimic de invatat de la elewinking kiss

| TeoIonela a răspuns:

Numa' continutul intrebarii tale ma deruteaza... s-o mai citesc inca o data

| TeoIonela a răspuns:

Esti prea buna pentru ele...

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Ignora-le, cea mai buna solutie. Da-le ignor pe messenger. Intr-un cuvant uita de ele.

| HappyPills a răspuns:

Ele o sa ajunga sa spele toalete, nu tu!
lasa`le "dra_u" daca sunt asa,

it spun din proprie experienta

| botafogo a răspuns:

Esti prea buna pentru ele.nu le mai baga in seama. fa-le de ras si tu.aduna secrete si pune-le in ziarul scolii.(eu asa am facut si a mers foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignorai si tu.
Fa-ti noi prieteni.
Si chiar daca ei te vorbesc de rau tu nu fa la fel!
Fate ca te distrezi si poate te vor invidia.