| SeNyS a întrebat:

Voi ati auzit de asta? Daca atunci dupa ce faci festanie casei, preotului ii scapa(in poarta casei)crucea pe partea cu IIsus, e de rau? sau voi stiti ceva legat de asta? Funda pentru un raspuns bun:*:*

5 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

n-am auzit, dar mai mult ca sigur e doar superstitie. Nu cred ca se va intampla nimic rau.

| cornel a răspuns:

Nu e nimic rau.doar superstitiihappy

doar i-a scapathappy

| boyandme a răspuns:

Senys. biserica ortodoxa si toate Sf. Sinoade ecumenice sau locale au condamnat clar superstitiile. Un raspuns bun ti-am dat toti.
Iti recomand sa accesezi siteul asta :http://www.egliseroumaine.com/noi-dvs/slujbe/sfestania. htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in singurul joc social din romania care te plateste pentru ca te joci
http://www.anno1777.com/index.php?i=31669
nu ai nimic de pierdut, merita sa incerci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost o simpla intamplare, care nu va atrage dupa sine aletele, indiferent de natura lor.