| picolini a întrebat:

Am avut un vis fff ciudat in dimineata asta... Am postat o intrebare mai de mult in care am am spus ca l-am visat pe Iisus Hristos fara pupile, avea tot ochiul alb, intr-o noapte m-am trezit ca am auzit un tipat dar de fapt nu era nimic. In dimineata asta am visat ca imi era bantuita camera, desi avem facuta festanie, iar crucea care o am pe perete disparuse si era Dumnezeu ca un bibelou legat cu sarma si aprca si bibeloul acela era speriat, nu stiu cum sa explic. M-am trezit speriata. Ce se intampla oare? Recunosc ca la Biserica nu am mai fost de mult si am cam neglijat credinta in Dumnezeu...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum arata dumnezeu poate era base beat cate prostii du-te la medic eu de ce nul vad find ateu numa crestini il vad

9 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Paranoia, imaginatie bogata, simple vise...iti spun ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns:

Eu, sincer, as vrea sa am vise interesante ca ale tale mai des happy.
Cea mai buna solutie e sa te uiti la un film comedie sau eventual actiune(in niciun caz horror sau thriller), sau poti sa iesi cu prietenii sa radeti... e de la stress si prea multa imaginatie ce visezi tu. Relaxeaza-te tongue.
Sau daca nu merge ce am scris mai sus(putin probabil) incearca sa combati focul cu foc, uitate la patimile lui hristos(The Passion of the Christ).
Daca tu crezi ca visezi astea din cauza ca nu ai mai fost demult la Biserica, e foarte probabil ca tocmai de asta sa se si intample, sti tu, "cauza si efectul". Daca elimini cauza, nu mai exista efectul. Alternativ ai putea sa te duci la Biserica, dar e posibil sa patesti din nou asta, in cele din urma(ca si cum ai da apa la moara).
Carti despre semnificatia viselor nu as recomanda, fiecare subconstient e construit diferit, deci e unic. Si "bibeloul" acela ar putea avea o semnificatie speciala pentru tine, decat ce zice in carte. Eu zic sa incerci sa te bucuri de vise, chiar daca nu sunt mereu placute, macar "traiesti" senzatii noi.
Daca stau sa ma gandesc, si eu am visat ceva foarte neplacut acum cateva zile... eram imobilizat si taiat pe mana cu briceagu de o persoana pe care o cunosc, si nu e rea sau diabolica. Eu detest sangele, mai rau mie de sange decat de taietura in sine. In fine, era destul de inconfortabil, si am reusit sa ma trezesc repede... dar eram doar nervos ca m-a taiat, nu speriat. Nu-mi venea sa cred ca a putut sa ma taie asa, desi ma rugam de el sa termine... abia dupa ce m-am dezmeticit din vis, mi-am adus aminte ca facusem febra la mana, exact acolo unde in vis ma taia. Tot cand m-am trezit, am observat ca stateam intr-o pozitie foarte nasoala cu mana, si de aia ma si durea. Factorii externi iti influenteaza cateodata visele...
Iar faza cu ochiul fara pupile, sigur e din filme. Cat de sigura esti ca era Iisus? De obicei in vis nu stii cine e, ci abia dupa ce te trezesti si stai sa meditezi la vis ajungi la concluzia asta.

| CobraLeon a răspuns:

Simple vise!(Pariez, ca inainte de a adormi te candesti la aceste lucruri). Ia incearca, in seara asta, sa te gandesti la femei frumoase sau la masini sau la ce ti-o place tie...

| francesca89 a răspuns:

Esti posedata

| Bezea a răspuns:

Ai fost rapit/a de extrateresti si ai fost supus/a la teste. Dar se pare ca nu a mers totul exact asa cum trebuie, deci poti sa te astepti la inca o vizita in seara asta.

| devilll a răspuns:

Raspuns
Imaginatia omului i foarte bogata cand esti condusa de credinta!

| bogdan3vl a răspuns:

Nu pot sa zic altecva decat sa te duci la biserica sa si sa chem mai des un preot raspunsul asta o sa til dea cam toata lumea

| bogdan3vl a răspuns:

Numa de prostii va tineti ce vina are ca viseaza asa ceva? de parca ar vrea ea sa viseze se poate intampla oricui asta oricine mai are cate un vis ciudat