| Lăcrymioara a întrebat:

Voi ce imi recomandati pentru scoala geanta pe umar, ghiozda sau geanta pana la genunchi? funda! :*:*:*

Răspuns Câştigător
| Mozambic19 a răspuns:

E mult mai şic o geanta ca aceasta :
http://melimeloparis.ro/......-12tb.html
decat banalul ghiozdan

Eu, personal, folosesc o geanta ca aceasta :)
Tu faci cum vrei.

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ghiozdanul nu afectează atât de tare coloana, chiar dacă mi se pare mai drăguță o geantă pe umăr.
Baftă.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Depinde numai de tine cât de mult ţii la coloana ta.
Dacă vrei să o protejezi, atunci cumpără-ţi un ghiozdan.
Îţi poţi lua unul Nike sau Adidas, să aibă o notă de splendoare.
Înainte mergeam şi eu la şcoală cu ghiozdanul însă am renunţat din clasa a-IX-a.
Acum port geantă până la genunchi, mi se pare cea mai comodă şi drăguţă, plus că e neagră şi nu trebuie să-mi fac prea multe griji în privinţa asortării.

Pa-pa.

| ღÐelly a răspuns:

Cu care te simti tu cel mai comod

| AlleSiAtat a răspuns:

Pana in a IX-a, recomand ghiozdanul, pentru ca pe masura ce treci clasele, vor fi o gramada de carti. Dupa aceea, se schimba treaba. 2-3 caiete iti ajung, deci nu iti strici coloana. Ramane alegerea ta! happy

| StrangerInAStrangeLand a răspuns:

Sincer, eu am geanta pana la genunchi(?) dar recomand ghiozdanul...Sunt de perere ca nu afecteaza in mod grav coloana vertebrala asa cum o face o geanta de exemplu pentru ca "atarna" dor de un umar.