| Inthesky a întrebat:

Voi ce imi recomandati pentru scoala geanta pe umar, ghiozda sau geanta pana la genunchi? funda! :*:*

Răspuns Câştigător
| naty696 a răspuns:

Pai geanta pe umar dar si cea pana la genunchi cel putin pentru mine tongue eu una m-am saturat de ghiozdan

7 răspunsuri:
| Roses a răspuns:

Stiu ca vei zice ca gentile sunt mai la moda si mai frumoase,dar tot un ghiozdan e mai confortabil. Gandeste ca,spre exemplu,lunea ai cele mai grele ore cu cele mai multe caiete, manuale, culegeri hypnotized Si daca ai geanta, iti va deforma coloana. Faci cum vrei, eu ti-am dat un sfat happy

| Kasia a răspuns:

Geanta de umar dar care sa aiba si o curelusa din aia mai lunga.

| Euletitia a răspuns:

Buna! eu port o genata de dimensiuni mari tip servieta: e si comfortabila, nu ca gentile pe umar, care iti rod umarul din pricina greutatii, e si eleganta si se asorteaza hainelor pe care le port la scoala(uniforma a fost obligatorie doar la gimnaziu, acum nu ni se mai impune nimic si eu ma imbrac ceva gen bussiness-elegant), iar culoarea ei neutra, un bleumarin inchis spre negru, o face asortabila la orice culori as avea in tinuta, dar cel mai important e incapatoare si crede-ma ca eu port la scoala foarte multe lucruri(manualele la toate materiile, caiete la toate materiile, iar la romana, mate, fizica etc inclusiv caiete de teme, culegeri la mate, chimie, fizica, carti si caiete speciale la engleza si germana, penar, instrumente de geometrie, 2 sticlute de apa de jumate de litru, un sandwich sau ceva de mancare, machiaj, piepten, oglinda, servetele umede, servetele uscate, telefonul mobil, calculatorul, atlasul geografic etc- decidestul de multe lucruri si nu mi-ar incapea in orice fel de geanta)

| michael5813 a răspuns:

Eu iti recomand cu cea mai mare caldura o geanta! dar una pana la GLEZNEEEEEEE!

| corodidenisa a răspuns:

Ghiozdanul e mai comod decat gentile de umar

| Anonim36 a răspuns:

Sincer,eu le-am avut pe toate; optez tot pentru clasicul ghiozdan.Gentile pe umar si cele pana la genunchi(mai ales daca cari in ele ceva greu) iti dau dureri de spate si in unele cazuri,strica simetria umerilor(adica, pur si simplu, iti stramba un umar; s-a intamplat colegelor mele). Oricum, daca vrei sa incerci, cine sunt eu sa-ti spun ce sa-ti iei? big grin Iei ce vrei.Noroc!