| Sniperw0w a întrebat:

Voi credeti in dumnezeu? De ce?
Ce parere aveti despre atei ( Eu sunt ateu daca injurati va tai)

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Si eu sunt ateu, si nu sunt un om rau, in viata mea nu am omorat nici macar o musca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateii sunt cei mai rai oameni.

| CristianM22 a răspuns:

Eu sjnt crestin si cred in Dumnezeu, dar sunt diferit. Sunt mult mai tolerant(sunt catolic). Eu cred ca fiecare trebuie sa creada exact in ce vrea, am prieteni atei si sunt persoane minunate. Religia unui om nu are nici o treaba cu caracterul acestuia.

| Credinoameni a răspuns:

Nu sunt ateu si nu te judec, nu-i nimic rau in a fi ateu pentru ca Dumnezeu nu face diferente si nici nu judeca.
Eu cred in Dumnezeu deoarece am credinta deoarece stiu ca imi va da mereu ceea ce vreau chiar inainte de a cere, pentru ca mereu a facut-o si ma iubeste.Nu iti pot explica credinta, pur si simplu in majoritatea timpului simt ca cineva ma iubeste de acolo de sus.Si nu ai cum explica in mod stintific existenta lui Dumnezeu deoarece nu exista un mod...Personal am ajuns sa cred in el dupa ce am citit "Conversatii cu Dumnezeu " de Neale Donald Walsch-nu-i de pocaiti si cu pasaje din Biblie; unde se explica clar toata treaba asta cu Dumnezeu.
Fii ateu daca asa te regasesti(asta crezi ca esti), asta ar vrea Dumnezeu de la tine.

| Attic96 a răspuns:

In urma cu ceva timp am inceput sa caut atat dovezi ateiste cat si idei creationiste despre Dumnezeu. In final, dupa toate teoriile am descoperit ca Dumnezeu este logic, si ii poti dovedi existenta intr.un mod stintific, adica ai destule dovezi azi ca sa il poti dovedi(si aici nu ma refer neaparat la Biblie).