| Shagun a întrebat:

Voi cum invatati? Vreau si detalii.
Metoda care mi se pare cea mai eficienta si cea mai rapida primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

De obicei daca inveti seara retii mai mult chiar daca inveti mai greu.mie imi trebuie liniste absoluta atunci cand invat, si repet de foarte multe ori sa fixez bine. bafta! >big grin

3 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Citind...In liniste si atent.Nu uitandu-te la tv, nu mancand, nu ascultand muzica.Nu exista metoda pentru memorare mai buna, depinde fiecare ce capacitate de concentrare are la un anumit subiect.

| Angelofdemon a răspuns:

Nu poti sa inveti acum pe moment.dar intr-o jum de ora trebuei sa stai concentrat acolo nu cu gandu in alta parte iei pauze 5 minute 2 in timp de 30 de minute si stai concentrat
nu o sa mearga din prima dar cu timpu iti va fi mai usor.
funda?

| ihavenoidealel a răspuns:

Sa iau pastile MemoPlus laughing