| anonim_4396 a întrebat:

Voi mai credeti in schimbari? credeti ca un baiat gen "golan" s-ar putea cumintii? eu nu stiu ce sa mai cred, cateodata cred ca e posibil cateodata nu... voi ce ziceti?

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Poate ca da, poate ca nuhappy
Insa eu cred ca fiecare om are ceva bun in el chiar daca unii lupta sa inabuseasca orice sclipire de bunatate interioara
Nu trebuie sa judeci oamenii dupa duritatea aparenta sau dupa faptul ca mereu sunt incojurati de fete suspecte, revoltate
Pana la urma cu totii suntem oamenii si cu totii ne putem schimba atata timp cat exista suficienta vointawinking

| Arthur a răspuns:

Pe golanii din Piaţa Universităţii, a avut tovarăşul Iliescu grijă să îi cuminţească. Deci e posibil, cu ajutorul minerilor. rolling on the floor

| anaid a răspuns:

Sincer dar sincer nu cred pentru ca deja a prins gustul daca pot spune asa si este un gust foarte dulce de care nu prea scapi iar el si-a format un atunraj care il trage trage in joswinking

| rey a răspuns:

Pornind de la premisa ca omul e 99% gena si 1% munca te las sa tragi concluzii.
In cele 99% procente intra si temperamentul care e preponderent inascut, si frustrarile si modul de viata, grupa sanguina si surprinzator zodia.
Deci daca vrei sa schimbi un om trebuie sa ai motivatie si cunostinte savantice in domeniul psihologiei.
Apoi e chiar un lucru urat sa schimbi un om, chiar daca as putea-o face nu as face-o pentru toti banii din lume, fiecare are liber arbitru.
Sa-ti raspund la intrebare, poti, greu poti dar e imoral, chiar daca il schimbi in bine, pentru ca noi nici macar nu stim ce e binele, in ciuda legendelor cu Cristos(daca el nu exista trebuia inventat)

| ÅñdRa a răspuns:

Da este posibil dar nu mereusad
iar daca ti-ai propus ca dintr-un golan sa faci un baiat cuminte ai foarte mult de munca...

| AGGA a răspuns:

Schimbarile fac parte din viata noastra de zi cu zi:problema nu este daca se poate schimba, ci mai degraba daca vrea sa se schimbe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mici sperante... Dar daca si-ar propune asta cu adebvarat...De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, se poatewinking. Eu cunosc un astfel de caz: pana acum era un golan, dar influentat de persoanele din jur, s-a schimbat foarte mult, nici nu zici ca e el...bine,ca a vrut si el sa se schimbe, satul de problemele in care intra(uneori si fara sa fie vinovat), iar aceasta a fost ocazia lui, pe care nu a ratat-o.Acum e un baiat de nota 10, inca nu-mi vine sa cred...trebuie sa mentionez lucrul acestahee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate, oricine își are nasul deci se poate. Ori apare o fata în viata lui și îl cumințește, ori mai creste și ii mai vine mintea la cap, ori ii se întâmplă ceva ce îl trezește la realitate.

| tisha a răspuns:

Depinde de persoana.Nici prietenul meu nu era ''sfant'', dar s-a schimbat asa de mult incat nici familia lui nu il mai recunoste.Nu trebuie decat sa ai rabdare cu acea persoana, iar in momentele de liniste sa ii spui ce te doare si ce ai vrea sa faca mai mult pentru tine, dar nu trebuie sacait.Usor,usor,se poate schimba, insa nu garantez pentru toate persoanele! Bafta!

| ruoxiii a răspuns:

Daca te iubeste... posibil sa se schimbe... dar daca sta ca tine doar pentru un anumit skop sau ceva anumewinking eu as zice sa te mai gandesti:*:* big hug totushiii; x ai gryja de tine:*