| Mimisor123754 a întrebat:

Am cunoscut un baiat pe Facebook, care ma atrage foarte mult, il plac, nu stiu daca e posibil sa te indragostesti asa de un baiat pe care nu l-ai vazut decat in poze, dar nu stiu ce sa fac. Vorbim doar ca pare ca vorbeste cu mine la plictiseala, de exemplu azi ma baga in seama maine nu, eu nu prea il bag prima in seama ca nu vreau sa par disperata, cateodata pare ca vorbeste cu mine la misto, nu stiu ce sa fac, nu am numarul lui, vorbim doar pe Facebook dar il plac foarte mult. Si nu am 12 ani sa cred ca tot ce zboara se mananca daca asta o sa credeti unii dintre voi. Voi ce ziceti? Ce pot sa fac in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| Maya1512 a răspuns:

Păi nu prea ai ce sa faci. Sfatul meu e sa nu începi să te atașezi foarte mult de el, deoarece există șansa ca in orice moment sa nu mai vorbiti sau sa nu iti mai scrie. Am pățit și eu asa si dupa ce nu am mai vorbit cu tipul respectiv am suferit foarte mult. În general tipul asta de "vorbit" nu prea duce nicăieri. Nu stii din ce motiv vorbeste cu tine, poate e mare cuceritor, poate din plictiseala, poate ca nu mai are cu cine vorbi...

| Mimisor123754 explică (pentru Maya1512):

Pai cred ca din plictiseala, a fost non stop pe Facebook dar nu mi-a zis macar un *buna* si cand l-am bagat eu in seama a zis ca nu prea are timp de Facebook... Nu stiu ce sa cred

| Maya1512 a răspuns (pentru Mimisor123754):

Atunci e clar, nu are rost sa iti pierzi timpul cu el. Mai bine renunți acum la el si suferi putin decat mai tarziu cand te atașezi si mai tare de el.

| Goete a răspuns (pentru Maya1512):

Si poate e un barbat de 70 de ani sau o femeie...

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu stiam ca te ai indragostit de mine

| Mimisor123754 explică (pentru RAY):

Nici eu nu stiam ca m-am indragostit de tine laughing

| RAY a răspuns (pentru Mimisor123754):

Ce romantic, noroc cu TPU

| Mimisor123754 explică (pentru RAY):

big grin

| RAY a răspuns (pentru Mimisor123754):

Real te ai vazut cu el?

| Mimisor123754 explică (pentru RAY):

Nuu inca.

| Andreeush a răspuns:

E din acelasi oras cu tine?
Daca sunteti la distanta nu prea ar avea rost sa iti pierzi timpul. Mai ales ca nu ai numarul lui, nu vorbiti la telefon iar relatiile la distanta nu prea merg.

| Mimisor123754 explică (pentru Andreeush):

Nu e de la mine din oras, dar zice ca vrea sa ne vedem. Nu mi s-a intamplat asta niciodata, sa fiu asa atrasa de niste poze. Chestia e ca pare ca vorbeste cu mine la plictiseala, nu stiu ce sa mai cred.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Mimisor123754):

Daca este interesat de tine ar trebui sa comunice mai mult, din dorinta de a te cunoaste. Nu-i mai scrie prima si vezi daca el o va face.

| Mimisor123754 explică (pentru GirlOnline81):

O face dar peste o zi sau doua.

| Andreeush a răspuns (pentru Mimisor123754):

E greu sa ai o relatie la distanta.

| SG1995 a răspuns:

Eh, atracția e involuntar, e m-am îndrăgostit o dată (prima dată) de o muziciană amatoare, și doar o dată a văzut-o. Am dat. fe Facebook-ul ei, ghinion era căsătorită, copii, etc. laughing

| Mimisor123754 explică (pentru SG1995):

laughing nu stiu ce sa zic?

| GirlOnline81 a răspuns:

Inainte de a face ceva, analizeaza-ti cu grija sentimentele si incearca sa iti dai seama daca sentimentul provine din adancul inimii tale sau daca nu cumva la mijloc este doar atractia, dorinta...

| Mimisor123754 explică (pentru GirlOnline81):

E si atractia fizica, dar cred ca provine din inima pentru ca ma mai baga si alti baieti in seamma si nu pot sa le raspund ca ma gandesc la el.

| Mimisor123754 explică:

Nu sunt barbat, am pus intrebarea asta pentru ca chiar il plac