| MariA00 a întrebat:

Voi sunteti PRO sau CONTRA eutanasierii cainilor?

Răspuns Câştigător
| Laviutzza a răspuns:

Contra.straight faceChiar daca bietele animale nu au nicio vina cu ce li se intampla nu ar trebui eutanasiate.Cat plateste statul pentru eutanasiere...ar putea plati pentru castrare si toata lumea ar fi fericita.Da mno, cand vine vorba de asa ceva, saracii de ei nu au bani.x-(

5 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Contra!

| Hirako a răspuns:

PRO. Ii tin in custi si nici nu le dau de mancare, macar asa vor scapa de chin.

| annahandball a răspuns:

Aici chiar e o problema pentru ca nu pot fi nici pro nico contra pentru ca:
1.Aceste animale s-au inmultit mult prea mult as ca daca le-ar casta cam tot acelasi rezultat ar fi!
2.Majoritatea au inceput sa fie f.agresive din cauza lipsei de hrana si spaimei!
Nu m aintelege gresit chiar iubesc caini. Am si eu unul destul de batrana si tocam din cauza asta as vrea sa nu mai fie madanezi pe strazi pentru ca acum cateva luni cand imi plimbam cateaua prin parc un caine s-a furisat si era cat pe ce sa o muste! Noroc ca a inceput catelusa sa se agite in lesa pentru ca altfel nu me-as fi dat seama!
Stii...acum sa ii castram e prea tarziu pentru ca sunt sute asa ca ce sa facem? Ii castram si inapoi pe strazi? Pai asa cam acelasi rezultat o sa fie!
Noi suntem vinovati de inmultirea lor! Sg solutie e sa incercam sa dam spre adoptie cat mai multi si de restul nu stiu!

| Didiuxx a răspuns:

Buna! Eu sunt si Pro si Contra.

Sunt Pro pentru eutanasierea celor care musca si sunt batrani.Dar cu ceilalti nu am nicio treaba.Sunt de acord cu Laviutzza ar fi mai bine sa'i castreze.

| Jolie19 a răspuns:

Nu sunt de acord cu eutanasiarea cainilor