| CautNume a întrebat:

Sunteti pro sau contra eutanasierii cainilor? De ce?

Răspuns Câştigător
| Cornel_Ichim_1991 a răspuns:

Tinand cont ca nu exista atata spatiu ca sa ii tina inchisi pe toti, e clar ca trebuie eutanasiati sau luati in adoptie, dar cam putine persoane i-au caini maidanezi ca sa aiba grija de ei. Mie imi plac foarte mult caini, mai ales cei mari, am 4 caini acasa, 3 ciobanesti caucazian si un marimar, o rasa comuna de caine din Italia, un fel de ciobanesc obisnuit de la noi, si fac parte din familie, dar sincer nu as lua unul de pe strada. Daca tot e sa intretin un caine, cel putin stiu ca am ceva cu care ma pot lauda si in care sa am incredere ca nu intra nimeni in curtea mea. Eu sunt PRO, din cauza ca nu are cum sa se gaseasca loc pentru toti cainii vagabonti.

249 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu am nimic cu aceste animalute, chiar ii iubesc si am adoptat 2 caini, unu l-am gasit era abandonat, si un pui de catel am luat de la cineva, am 3 caini, dar toate pana la copilasi, nu accept aceasta idee ca un copil sa fie mancat de caine..care este parinte stie ce sentiment ai cand un copil iti este bolnav, daramite sa nu il mai vezi, asa ca autoritatile trebuie sa faca ceva urgent pentru a nu mai fi nevoiti sa decurga la aceasta metoda..de ce in alte tari nu se intampla asa ceva? iar daca eutanasierea este unica scapare, Dumnezeu cu milastraight face dar nici ingerasi nenorociti nu mai vreau sa vadstraight face
O zi bunahappy

| Alyra a răspuns:

Contra.

| TeoPT a răspuns:

Abia mai poti merge pe strada fara sa trebuiasca sa faci ca trenul ca sa gonesti "bietele animalute". Evident, pro.

| ovidius a răspuns:

PRO, PRO, PRO!
De ce? Sunt un pericol public. De aia!

| Lauragd a răspuns:

Ar trebui gasita calea de mijloc, cum ar fi infiintarea unor adaposturi de caini si bineinteles existenta unor hingheri care sa ii duca acolo.Dar suna prea frumos ca sa se si intample.Mie personal mi-e foarte frica de caini de la 7 ani, cand am fost muscata de unul vagabond.Cand vad un caine parca nu mai stiu de mine si uneori ma gandesc ca, avand in vedere si numarul imens de caini de pe strazi, eutanasierea ar fi singura solutie.

| LysaLysa a răspuns (pentru Lauragd):

@Lauragd Sincer... Eu as prefera sa se infiinteze niste SPITALE pentru oameni, nu ADAPOSTURI pentru caini! Dar in fine...

| NuAmHabar a răspuns:

Sunt PRO! Daca cainele nu are stapan nu are ce cauta pe strazi, este un pericol pentru orice om! Daca il iubesti asa de mult adopta-l si tine-l la tine in casa, da-i de mancare, tine-l legat!

| LysaLysa a răspuns:

PRO! Sunt prea multi. Eu de fel nu sunt o iubitoare de animale, dar sunt miloasa laughing. Insa, in acest caz... Nu mai exista alte solutii. Sa alegem viata unui caine de pe strada in detrimentul unei vieti de om? Mi se pare absurd. Iar "iubitorii astia de animale", decat sa stea si sa faca petitii impotriva eutanasierii, ar fi bine sa stranga frumos toti cainii si sa ii creasca ei, fara a deranja spatiul public. Zic...

| LysaLysa a răspuns:

Bun, deci intrebare pentru cei ce sunt CONTRA eutanasierii... SI VOUA VA PLACE SA VA PLIMBATI PRINTRE CAINI JEGOSI SI BOLNAVI PE STRADA? O sa spuneti ca da, dar nu va crede nimeniwinkingwinking

| BiuL a răspuns (pentru LysaLysa):

Nu imi place nici sa ma plimb printre oameni jegosi si nesimtiti si totusi nu pot sa ii eutanasiez. Macar cateii daca ii las in pace ma lasa si ei (niciun caine nu ataca daca nu e provocat exceptant cazul in care sunt turbati) pe cand cersetorii si alte categorii de oameni ma freaca la cap sa le dau bani sau mai indraznesc sa-mi faca avansuri. Pe barbatii aia scarbosi i-as eutanasia cu cea mai mare placere nu un catel fara discernament.

| BiuL a răspuns:

Contra.

| LysaLysa a răspuns (pentru BiuL):

Explica. De ce? Nu incerca sa utilizezi aceleasi motive "si ele au suflet si simt" pentru ca sunt satula pana in gat! Peste 6000, aproape 7000 de oameni au fost muscati in Romania de caini(dar nu mai stiu din ce an si pana in prezent). Daca te-ai afla printre ei?

| BiuL a răspuns (pentru LysaLysa):

Nu ma aflu printre ei si nici nu ma voi afla ca stiu sa ma tin departe de un caine necunoscut! Niciun caine (nu discutam de cei turbati) nu ataca fara motiv si de aceea majoritatea celor muscati sunt copii pentru ca ei nu stiu ca pot fi periculosi cainii si le incalca teritoriul sau se duc sa ii mangaie cand mananca sau sa se joaca cu puii lor. TOTI oameni pe care ii cunosc muscati de caini au provocat intr-un fel sau altul animalul, de exemplu incercand sa se joace cu puii, normal ca femela, mama ii apara, e in instinctul ei, e de bun simt sa lasi in pace cateii cu pui, cateii care mananca, cateii pe care nu ii cunosti in general.
Si daca omoram cainii, de ce nu omoram si ursii? Si ei ataca oameni. Sau orice alt animal. Dar omul? Pe el nu il omoram ca el e tare bun, desi nu ai facut o statistica si pe tema asta, cati oameni au fost agresati de alti oameni? Copii desfigurati de parinti, femeie batute de sot, oameni agresati pentru o pensie sau o suma de bani de nimic. PE EI DE CE NU II OMORAM? Ah ca sunt oameni. Si ce daca? Cine spune ca o fiinta e mai presus de alta? NIMENI. Toti suntem creati de Dumnezeu si o VIATA VALOREAZA LA FEL, O viata nu e mai pretioasa ca alta!
daca e turbat, bolnav grav, batran, ok eutanasiati-l dar nu pe toti ca nu suntem la aushwitz.

| LysaLysa a răspuns (pentru BiuL):

O sa incerc sa fiu scurta pentru ca nu prea am pentru cine sa vorbesc. Bun, deci un caine este infometat, ai prefera sa te manance pe tine, decat sa fie el eutanasiat? Sa inteleg ca tu esti de acord ca aceste animale sa se plimbe libere pe strada. 100% niciun caine de pe strada nu este sanatos. Ba chiar sunt purtatori de boli grave care, de exemplu, iti pot provoca tie, copiilor(daca ai) sau viitorilor tai copii anumite boli. Nu mai zic de purici si capuse... Dar daca tie iti place sa traiesti asa ceva... Nimeni nu te condamna. Cum oamenii au INCERCAT(dar se pare, din exemplul de la tv cu acel copil sfasiat de caini, ca nu prea le-a iesit), asa incearca si cainii(si s-ar putea sa reuseasca pentru ca intr-adevar sunt mai inteligenti decat unii oameni) sa salbaticeasca oamenii.

CAINII INFOMETATI SUNT PERICULOSI indiferent de ce crezi tu! Sa nu mai zic de cei pe care tu(de exemplu) ii hranesti, apoi considerandu-te ca un stapan, sunt gata sa atace pe oricine.

Mie una nu mi se pare normal, din propria experienta vorbind, ca mergand in vacanta intr-o statiune de la mare, plimbandu-ma, alaturi de mine, pe strada sa fie 3 maidanezi care se scarpinau de purici(in cel mai bun caz) si carora blana le zbura in aer. Plus ca in 3 dimineti dintre cele 5 in care am fost in concediu, pe plaja ne-am trezit cu un caine al strazii care a mai intrat si in apa(nu de tot, insa a intrat) insetat fiind.

Nu mi se pare normal ca Romania sa nu atraga turisti chiar si din aceasta cauza.

Iti e frica si sa mai iesi din casa.(Nu vorbesc de tine, MAREA IUBITOARE DE "ANIMALUTE SIMPATICE"). Daca le iubeai atat de mult, ajuta-i la sterilizare si la infiintarea de adaposturi(desi, noi nu avem nici macar SPITALE ca in celelate tari). Mai scuteste-ma...

CARE AR FI CALEA TA DE MIJLOC IN ACEASTA PROBLEMA? Ca banuiesc ca nu vrei sa te plimbi toata viata printre caini. Oare ai vreuna?

| SaveTheNature a răspuns:

Pro -eutanasiere! In acest fel vom scapa acesti maidanezi de chinul la care sunt supusi zilnic de catre iubitorii lor! - Viata pe care o traiesc acesti caini pe strada este una infecta- sunt plini de purici, de boli, sunt flamanzi multi, sunt batuti cu pietre de catre oamenii care vor sa se apere.
Sunt PRO -EUTANASIERE!

| Salahadin73 a răspuns:

Pro.

| D3eaa a răspuns:

Pro - categoric pentru maidanezi. Sunt o iubitoare de catei, caini, si pisici, dar daca esti pus sa alegi intre un om si un maidanez [dat afara de un om fara imima ], categoric aleg ca omul sa traiasca nu javrele de maidanezi care musca si ataca pe fiecare zi zeci de oameni.

| Frank51 a răspuns:

PRO - PRO _ PRO - PRO pentru cei vagabonzi

pentru ca sunt agresivi

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eutanasierea e cea mai buna solutie, in tara asta desigur. Daca am fi fost intr-o tara civilizata, nici macar nu ar si existat caini pe strada.

| Duucu a răspuns:

Asta voiam să întreb și eu acum.Normal că pro.Ieri am fost cu cineva prin oraș și voiam să o luăm pe o scurtătură spre casă și am ajuns cu pantalonii mușcați și uzi acasă...

| Duucu a răspuns:

Tu crezi că un copil de 4 ani ar da într-un căine mai mare decăt el?

| Valentin_Dolsheb_1998 a răspuns (pentru Duucu):

M`ai inteles gresit... Oamenii in genera dau in caini iar ei cum ii vad incearca sa se apere nu am zis de copilul de 4 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pro sterilizării și educării responsabilității cetățenilor.
Vreau să pun accent asupra copiilor, mulți nu realizează ce angajament își iau și ajung să-și abandoneze animalele.
Niște crescătorii ar ajuta și ele, dar, dacă s-ar respecta ce am spus mai sus, nu ar deveni arhipline.
Încă ceva, un câine infectat, fără șansă de salvare medical, trebuie eutanasiat pentru a nu fi un pericol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro happy. Imi plac cateii, sunt adorabili, toti pe care ii intalnesc sunt prietenosi si foarte dornici de atentie.
.
Dar cum eu m-am jucat cu unu si dupa au venit doua mimoze sa se joace cu el si a inceput sa latre din toti plamanii, se putea intampla mult mai rau.

Si in plus, ce naiba fac cand vreau sa merg intr-un cartier nou si se apuca toti cainii sa ma latre pe mine si pe prietene? Trebuie sa umblu cu parul dupa mine sau cu ce? Si normal ca acei caini nu au avut un interes pentru mine pentru ca nu m-am apucat sa alerg dar si asa, tot pericol erau!

Daca am catel si vrau sa-l plimb ce naiba fac? Lista cu zone in care nu tabara toti cainii pe mine?

Daca vreau sa ma plimb cu rolele trebuie sa am grija sa nu ma aleg cu minunatele patrupede care ma alearga?

Pana la urma eu am pisica, si pentru ca o iubesc o tin in casa! Ca sa nu : moara de foame, sa fie batuta, calcata de masini si asa mai departe! Daca tot iubiti animalele din partea mea sa le luati in casa.

Sa moara, de ce sa faca unii vaccin pentru ca vor altii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tălică știi mai bine. Doar colcăie comuna lui Pendiuc de ei, deși la Smeura(la ieșire din Pitești prin Trivale) se află cel mai mare adăpost DIN LUME! E frumos centrul cu fântâni cântătoare și câini care se scaldă în ele! O comună în toată regula a devenit Piteștiul!

| Valentin_Dolsheb_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar la periferie sunt caini multiwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valentin_Dolsheb_1998):

Http://ziarulargesul.ro/18085-ori-noi-ori-cainii.html

Așa e, copilu', numai în centru sunt destui ca tine care au grijă să-i hrănească ca să se întoarcă câinii în haite și mai mari. Habar n-ai! Planul lui Pendiuc e să ia vreo 3000 de câini și să-i ducă la noua biobază. Dacă în 15 zile nu revendică nimeni un câine vagabond(deci nu aparține nimănui), câinii vor fi eutanasiați nu vor mai fi ținuti în adăposturi. Îi poate incinera. Din păcate sunt legi lipsa sau legi idioate care nu permit autorităților să ia acțiune imediat cu sălbăticiunile. Deocamdată savurează-ți timpul liber în noua comună alături de căței! Se plimbă legi pe la copiatorul Ponta și el se scarpină când aude! Doar adineauri a murit copilul ăla de 4 ani!

| yonela30 a răspuns (pentru anonim_4396):

La noi în oraș i-au omorât aproape pe toți cu legea 227/2002, daca in 14 zile nu sunt adoptati sunt eutanasiati, deci exista lege insa cine sa o aplice și in restul tarii? Tot la noi in 6 ani s-au adoptat doar 4 caini, unde sunt iubitorii de animale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitorii de câini vagabonzi să-i ia acasă! Nu sunt în stare să se pună în pielea unor victime!
Nicio sterilizare, nicio castrare dom'le! E degeaba. Nu sunteți conștienți! S-au înmulțit prea mult deja! Adăposturile nu pot face față pentru toți! E un adevăr! Prea mulți maidanezi periculoși colcăie printre oameni!
Doar la Pitești se află cel mai mare adăpost din toată lumea(fără exagerare, chiar la noi în țară) și degeaba, că nu face față! Câini maidanezi sunt prea mulți!
Eutanasierea e cea mai bună soluție! Nu ne înțelegeți greșit. Poate și cei care suntem PRO iubim animalele, chiar creștem căței la casele noastre, dar e altceva! Una e să ai un câine pe lângă tine, nu în domeniu public, ci la casa ta, alta e să ai o javră! E timpul să înțelegeți ce e aia civilizație. Câinele e prietenul omului până la un punct. Ați văzut voi oameni care mușcă câini? Sau să-i devoreze de vii? Păi nu! Și ce dacă noi putem chiar să-i ucidem? Cu ce strică faptul că noi că suntem mai inteligenți și-i putem controla? Repet, cine e de altă părere, să-i ia și să-i crească acasă! Prea mulți bani pentru niște potăi ale nimănui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro

| Carmen100 a răspuns:

Cainii aia au ajuns sa fie turbati tot din cauza noastra. Daca noi aruncam cu pietre in ei sau ne rastim fara nici un motiv bineinteles ca ai si'au dezvoltat felul asta de aparare. Asa ca daca si noi am fi mai buni, nici ei nu ar fi asa. Cred ca decat sa ii eutanasieze, mai bine construiesc un adapost, dar la cat de oligofreni sunt unii oameni, nici asta nu putem face. Nu toti cainii trebuiesc eutanasiati, dar cine sa ii aleaga?

| fadnox a răspuns:

Pro
dar de ce nu cautati voi intriga, adica au ajuns ei chiar asa de singuri in halul asta? n-o sa vezi un caine de rasa printre maidanezii care-ti dau tarcoale din senin
nu eutanasiezi omul care lasa un pui de caine de izbeliste la margine de drum, exista alte metode

| Buresbista123 a răspuns:

Contra,nu e nevoie de argumentatie, e simplu e necesar sa ti folosesti ratiunea si bunul simt

| CautNume explică (pentru Buresbista123):

Ba da, e nevoie de argumente.Nu ai cum sa accepti sa fi pur si simplu muscat de viu de niste maidanezi.

| Buresbista123 a răspuns (pentru CautNume):

Tu ai pus o intrebare eu ti am raspuns daca din raspunsul meu nu ai putut deduce spre ce ma indrept e treaba ta

| PVAAVU a răspuns:

Contra,deoarece nu e bine sa omori animale fara casa doar pentru ca pot fi periculoase; sunt si ele fiinte vii, care simt. Oricum sunt putini caini, si atat mai lipseste:Sa dispara.Si sa stiti, viata ar fi grea si plictisitoare fara caini, in ciuda turbarilor pe care le pot avea unii.De ce-i ucidem nu inteleg, noi daca am fi eutanasiati nu ne-am simti bine, asa si bietii caini sufera fara motiv.De ce nu vrea lumea sa vada ca exista o cale mai buna de a trai atat pentru om cat si pentru caine?! crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru PVAAVU):

Și de ce trebuie să aibă animalele astea casă? Păi poate au avut înainte dar au fost abandonate! Acum fă-le tu una! Poate te interesează câte costuri implică să faci adăposturi pentru numărul colosal de maidanezi din țară. Parcă adineauri milita unul pe site contra grădinilor zoologice. Nici voi nu vă înțelegeți.
Soluția e una singură: eutanasierea câinilor vagabonți în număr copleșitor și educarea tembelilor iubitori să nu-i mai hrănească în centrele orașelor sau la colțul blocului Au ajuns marile orașe niște comune în România cu acești câini fără stăpân! Și nici să-și mai abandoneze proprii câini! Viața e mai grea fără câini vagabonzi? Câtă lume nu ți-ar da în cap pentru o asemenea inepție pentru că nu poate să meargă liniștită la muncă, la școală, acasă, etc.

| PVAAVU a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu n-ai inima.Baaa,macar mie-mi pasa de animale si sunt baiat.(sunt baieti care omoara caini nevinovati, de placere).Da se vede ca asa-s baietii ca voi:fara inima.Si de unde stii tu cati maidanezi sunt in tara de-mi spui mie ca costa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PVAAVU):

Câinii vagabonzi au inimă când te devorează în grup? Care câini nevinovați!? Câinii n-au ce căuta printre oameni dacă nu au stăpân! Mai e țară ca România? Unde mai există maidanezi? Doar în România. Aici a luat naștere rasa asta corcitură! Cât despre costuri, dacă crezi că e atât de ieftin să hrănești un câine, atunci te invit să hrănești toți câinii vagabonzi din țară! Poți să te documentezi. Ai Google la dispoziție!

| PVAAVU a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai fost cumva in alte tari ca sa spui ca doar in Romania sunt maidanezi? Nu vreau sa te insult, dar se vede ca tu esti corcitura aici."Aici a luat nastere rasa asta corcitura!"Te refereai la oameni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PVAAVU):

Bine, așa e că nu m-am exprimat bine. Maidanez e un termen generic de a desemna câinii fără stăpân. Mai sunt și-n alte țări, desigur, cele apropiate de România și câteva asiatice, țări foarte mari.
Și ca o statistică, unele surse spun că în România sunt 1 milion de maidanezi. Adică raportat la populația țării e un număr imens! Ai bani ca să-i hrănești pe toți? Nu cred. Nimeni n-are, nici statul, nici ultimul bogătaș pe care cel mai mai probabil îl doare un cot de un maidanez flămând. Măcar de s-ar scăpa de ei la orașe! Și tot ar fi ceva.
Țările civilizate au recurs la eutanasiere!

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Pe de-o parte pro, pe de-o parte contea.Adică există şi câini vagabonzi prietenoşi, eu am adăpostit la un moment dat un asemenea câine.Sunt prietenoşi fiindcă fuseseră initial câini de curte. Însă nu uitaţi că există şi câini care theoretic au stăpâni, stăpânul nu se ocupă de ei, turbează şi devin pericole publice.Pentru ei într-adevăr sunt pro. Însă nu toţi câinii vagabonzi intră în categoria fiarelor periculoase precum şi nu toţi câinii de curte sunt întodeauna prietenoşi

| LivingLouder a răspuns:

Contra. e mai bine sterilizarea.

| Ironicnαme a răspuns:

Clar, pro! De ce sa fim muscati de niste caini turbati? Tocmai ieri vazusem un caz la stiri in care un copil de 4 ani a fost muscat, dus de urgenta la spital... Intr-un parc. Cum sa traim asa? Trebuie facut ceva sau traim in pericol.

| Brotoiu_Orlando_1998 a răspuns (pentru Ironicnαme):

Nu e vina cainilor..asta e instinct pur! E vina celor care nu se ingrijesc de caini!

| D3jflv a răspuns (pentru Ironicnαme):

Tu nu ai mila de saracele animale.Se vede ca esti retrasa daca ai fi avut un caine ai vedea cat de destepti sunt si iubitori

| Ironicnαme a răspuns (pentru D3jflv):

Nu, chiar iubesc cainii. CautNume stie asta, chiar am vrut sa iau unul acasa laughing. Doar ca... am ceva cu cei turbati. Nu ii suport, ii urasc, sunt niste monstrii pentru mine. Cu cei ce nu musca sau doar latra nu am nimic. De unde stii tu ca sunt retrasa? Nu mai spune lucruri care nu le cunosti, te rog.

| Ironicnαme a răspuns (pentru Brotoiu_Orlando_1998):

Nu le-am facut nimic si s-au dat la nimeni doar pentru ca mergeam pe asflat.

| LysaLysa a răspuns (pentru D3jflv):

Oameni buni... Nu este vorba despre o eutanasiere pana la disparitia rasei. Cei de pe strazi sunt ai nimanui. Sau daca ai vreunul pe strada ar fi bine sa ti-l iei inapoi si sa-l ingrijesti. Si eu am caine si logic ca nu vreau sa-l eutanasieze pe al meu, pentru ca EU AM GRIJA DE EL(mama, mai bine zis, dar fix ea aproape a cazut victima acum cateva zile in fata lui fara motiv, specific). Vin turisti in Romania si nu se pot plimba de cainii astia care se plimba nestingheriti pe strada si mai sunt si BOLNAVI in plus. Sau de exemplu te duci tu sa te plimbi si te musca. Eu cred ca cei care zic ca ei sunt "CONTRA" sunt cei care habar nu au sa se pune in pielea unui om atacat.

| PVAAVU a răspuns (pentru Ironicnαme):

Daca ai trai in pericol ai fi atacata de caini in fiecare zi.Si crede-ma viata ar fi plictisitoare si grea daca nu ar fi caini.Totusi exista un mod mai bun de a scapa de caini si acela e:Sa le gasim casa, sa-i dresam pe cei turbati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PVAAVU):

Oamenii chiar sunt atacați de câini în fiecare zi. Doar câteva cazuri mai grave sau fatale ajung mediatizate. Dacă nu te atacă pe tine nu înseamnă că nu atacă pe altcineva în altă zonă.

| CautNume explică (pentru PVAAVU):

Asa-i ca tu traieste pe alta planeta?

| PVAAVU a răspuns (pentru CautNume):

Ce vrei sa spui?

| CautNume explică (pentru PVAAVU):

Te-am intrebat daca tu traiesti pe alta planeta, pentru ca asa se pare. "Oricum sunt putini caini"
Si apropo, cei care vor ca maidanezii sa fie eutanasiati au mai multa inima, pentru ca ei se gandesc in primul rand la oameni.

| Ironicnαme a răspuns (pentru PVAAVU):

Si totusi, cum ramane cu viitorul nostru? Copiii sunt viitorul nostru, nu maidanezii.

| Dia230 a răspuns (pentru Ironicnαme):

Is de acord cu parerea ta in privinta cainilor turbati nici eu nu ii suport pe aceia eu ma refeream la restul care nu au nici o treaba cu noi.eu ma refeream la acei caini

| PVAAVU a răspuns (pentru Ironicnαme):

Trebuie sa avem grija atat de maidanezi, cat si de copii.

| PVAAVU a răspuns (pentru CautNume):

Pai eu de unde sa stiu cati caini sunt?! Si NU sunt de pe alta planeta, dar se vede ca macar am grija de ea si-mi pasa de tot ce e viu.

| CautNume explică (pentru PVAAVU):

Iti pasa de tot ce e viu, cu exceptia oamenilor.

| PVAAVU a răspuns (pentru CautNume):

Si de oameni imi pasa baaaaaaaa!

| CautNume explică (pentru PVAAVU):

Dar accepti sa fie omorati de niste caini "baaaa".

| PVAAVU a răspuns (pentru CautNume):

Nu accept! Dar mi-i mila de bietii caini.

| Ironicnαme a răspuns (pentru PVAAVU):

rolling on the floor))))) Sa ai tu grija de maidanezi.

| PVAAVU a răspuns (pentru Ironicnαme):

Te invit sa ma ajuti. rolling on the floor

| PVAAVU a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi,de unde ai luat vechea imagine de profil? Aia cu parcul luminat in noapte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PVAAVU):

De pe pagina de Facebook a Piteștiului. Caută pe Google „pitesti centru" sau intră chiar pe pagina de Facebook unde găsești cele mai artistice poze big grin

| PVAAVU a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi dai un link te rog (ca s-o descarc)? Imi trebuie neaparat cont pe facebook ca sa fac asta? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru PVAAVU):

Nu e necesar.
https://www.facebook.com/pitesti.arges.romania?fref=ts
Cauta pe aici.

| PVAAVU a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-mi un link cu imaginea aceea te rog. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru PVAAVU):

Ti-am gasit un link al intregului album. Tie iti era lene sa cauti. Gasesti acolo si fosta mea poza de profil.
https://www.facebook.com/......media/set/

| PVAAVU a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc! Iti dau vot pentru inteligent si folositor.

| ellaells a răspuns:

Pro deoarece sunt un pericol public si nu mai poti merge nici pe strada din cauza lor. Sunt mai importanti oamenii ca ei, dar lasa ca sunt unii care zic: " De ce sa omoram cainii? Sunt si ei niste fiinte"... Pai i-ai tu acasa si ingrijeste-i, de ce sa ne muste pe noi? Sa te muste pe tine pentru ca ala cand se enerveaza nu mai tine cont ca ii dai de mancare, ca ai grija de el, ca esti stapanul lui, te musca si gata...