| AsafteiAndreiDaniel a întrebat:

™ Sunteti pro sau contra eutanasierii cainilor? De ce? ™

Răspuns Câştigător
| robijam a răspuns:

Sunt pro eutanasiarii. Noi suntem viitorul romaniei nu cainii, sincer m-am saturat de toti iubitorii astia de animale, chiar vreau, sa pateasca macar unul dintre detinatorii acestor ONG-uri de protectie a cainilor si a animalelor, ceea ce a patit baietelul ala de 4 ani. Ia sa va vad, pe cei ce spuneti sa adoptam maidanezii, si sa i tinem in casa. Sa va vad pe voi, ca i luati in casa, si ca i hraniti.

15 răspunsuri:
| ItachiUchiha a răspuns:

Eu sunt contra eutanasierea cainilor e foarte greu sa omori un caine serios e foarte greu.

| viotedy a răspuns:

Pro.nu au ce cauta pe strada.inclusiv cei care au asa zis stapani dar noaptea ii tin pe strada sa manance de la gunoaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt contra eutanasierii cainilor deoarece cainele e cel mai bun prieten al omului si de ce sa-i faci asa ceva prietenului tau cel mai bun. Si in plus nu cainii sunt devina, ci oamenii care ii lasa pe strazi. Sper ca te-am ajutat.

| c0ton a răspuns (pentru anonim_4396):

Cainele e prietenul omului cat e un caine de rasa! Dar maidanezi astia meita tot dispretul meu!
Si contra i-a zi tu daca ai merge pe drum noaptea singu cu teama ca te va face praf o haita de vreo 10 maidanezi ai mai fi contra? Ca eu seara nuputam merg de la scoala pe jos cu teama unei javre ce sta in intuneric.
Daca as avea permis de port arma si un pistol si ma ataca o haita de maidanezi ii impusc pe rand! Chiar si pentru amenda si ani de inchisoare.
Si daca pe tine te-ar face praf ca pe saracul copil de 4 ani ce ai face i-ai iubi inca?

| AsafteiAndreiDaniel explică (pentru c0ton):

Dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! S-au mai deschis nenumărate subiecte pe această temă. Majoritatea au spus și da și nu. Eu nu știu ce să zic, mai mult pro. O zi bună!

| LivingLouder a răspuns:

Contra, e o forma de cruzime

| LordBolton a răspuns (pentru LivingLouder):

Si sa macelaresti un copil de 4 ani nu este?

| AsafteiAndreiDaniel explică (pentru LordBolton):

Aici ai dreptate... cainii ar trebui tinuti in adapsturi adpotati sua omorati daca nu se va fac una din aceste 3 variante. stiti ce va urma

| Gagergorus a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa ii eutanasieze pe cei bareani iar pe cei tineri sa ii castreze si sa ii tina in adapost pana se adopta.

| robijam a răspuns (pentru Gagergorus):

Tu n-ai habar cum functioneaza un adapost. Cine naiba adopta aprox 40.000 de maidanezi NUMAI din Bucuresti? Daca nu stiai, pe un maidanez se aloca mai multi bani decat pentru un copil dintr-un centru de plasament.

| Gagergorus a răspuns (pentru robijam):

Am vazut programe care luau maidanezii de pe strazi si ii duceau in strainatate spre adoptie.Sunt o groaza de cai dar daca purtam ochelari de cal nu vom vedea...

| lacramioara119 a răspuns:

Nu vreau ca totii caini sa moara.nu toti sunt rai. sunt jucausi, dragalasi etc. nu vreau sa moara.