| JIJ a întrebat:

Voin intra la facultate, credeti ca ceilalti studenti ma vor pedepsi pentru faptul ca sunt prea tacut?

10 răspunsuri:
| Fluture a răspuns:

Depinde si cat de tacuti sunt ei.

| Flaviucu a răspuns:

Nu cred. Depinde la ce facultate vrei sa mergi si in ce oras.

| JIJ explică (pentru Flaviucu):

Cum adica in ce oras? este o facultate in care majoritatea sunt baieti la asta vreau eu.

| Flaviucu a răspuns (pentru JIJ):

In fiecare oras este o alta disciplina si alti oameni.

| EvaneSScence a răspuns:

Probabil ca asa ti s-a intamplat la liceu, altfel nu ti-ai pune problema.
La facultate e totusi alta selectie, cu oameni mai de calitate.
Cei mai multi te vor lua ca atare si pe tine si pe ceilalti mai tacuti ca tinehappy. Si vei avea si tu cercul tau, chiar daca va fi unul micut.

| JIJ explică (pentru EvaneSScence):

Poate asa e, dar nu vreau un cerc chiar micut, ce sa fac la inceputul facultatii?

| EvaneSScence a răspuns (pentru JIJ):

Vrei sa fii tu sau vrei sa fii mai popular si sa te prefaci?
O sa te orientezi dupa cum e lumea acolo.

| JIJ explică (pentru EvaneSScence):

Toata lumea se preface, de fapt se prefac atat de bine ca nu iti dai seama daca sunt sinceri sau nu, deci cum o sa fac, daca o sa ajung un prefacut?

| passyon22 a răspuns:

Man,tu in primul rand trebuie sa nu ajungi sa fi tu cel care se invarte in jurul lor, lasa-i pe ei sa se invarta-n jurul tau..Asta in cazul in care esti baiat cu cap, integrarea se face usor daca esti o persoana deschisa si ok.

| Simmi a răspuns:

Depinde ce fel de colegi o sa ai. :-s Nu este totul cum vrei tu, unii sunt mai prietenosi altii mai artagosi.