| Debb a întrebat:

Vorbesc cu un tip de ceva vreme. Ma suna, imi da sms-uri incontinu si face pe suparatu daca nu ii raspund sau gen dar cand ma intalnesc cu el abia ma saluta chiar daca are ocazia sa stea de vb cu mine. Am observat ca este un pic mai timid dar el chiar nu vorbeste deloc cu mine face to face, iar la telefon si sms-uri vorbim de dimineata pana seara. Prietenele imi zic ca poate ma place dar mie nu mi se pare. Am observat ca vorbeste in acelasi timp cu inca o colega si mi-a spus ca se comporta la fel si cu ea. Sunt deranjata de faptul ca astazi am vorbit toata dimineata cu el prin sms-uri iar pe la amiaza ne-am intalnit intamplator iar el abia m-a salutat si s-a intors inspre colegii lui(cu spatele la mine) si nu mi s-a parut ca s-a uitat prea frumos. Oare de ce se comporta asa?

Răspuns Câştigător
| Ana0Any a răspuns:

Parerea mea e ca te place.E adevarat,este timid. Spuneai ca atunci cand va intalnitzi intamplatori de abia te saluta cand sunt colegii lui/ai tai prin preajma,eu din faza asta inteleg ca nu ar vrea sa stie prietenii/colegii ca vb si puteti avea o relatzie. Poate ii e frica d criticile prietenilor, sau de mijtourile lor, in general asa se intampla.Eu stiu cum e ca am trecut si eu prin asta si inca mi se mai intampla. Sfatul meu e sa mergi undeva unde sa fiti doar voi 2 si sa lamuritzi toata treaba.

3 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Probabil nici el nu stie ce simte si cred ca de aceea se poarta asa.Dar totodata poate se joaca cu tine si cu cealalta fata. Daca tu astepti ceva de la el ar fi necesar sa il intrebi ce are de gand si daca te place sa nu se mai comporte asa.Depinde de raspuns aici, pe urma o sa vezi ce poti face, eu ti-as sugera sa nu te astepti la prea multe deoarece ai putea fii ranita si nu cred ca iti doresti asta asa ca sa nu pui mult suflet in relatie.
Bafta.
happy

| calutuuuu a răspuns:

Sincer cred ca te place. Intradevar din ce mi-ai spus tu inseamna ca e mai timid sau pur si simplu nu vrea ca toata lumea sa va vada buni prieteni, caci gurile lumii sunt rele. Nu stiu daca te place, imi pare rau ca am scris asa la inceput, dar daca vrei sa aflii mai multe vorbeste cu el. Spune-i ce probema ai si poate iti va explica totul. Asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat destul de mult!

| Mollychuu a răspuns:

Este timid... daca il placi incearca u sa il abordezi vz ce rectzi are... daca pe moment fuge e clar ca e ft timid dar el singur isi va da seama ca trebuie s se schimbe daca am fost de ajutor funda big grin