| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Recent am cunoscut un baiat. L-am adaugat pe facebook, mi-a dat accept iar apoi mi-a scris. Am vorbit in jut de 5-10 min. Dupa aceea i-am scris eu de vreo doua ori,dar nu am vorbit decat cateva minute. M-am intalnit intamplator cu el in oras si m-a salutat si mi-a zambit. Am fost la un eveniment si acolo l-am tot surprins ca ma privea,dar simteam si eu chestia aia. La finalul evenimentului s-a dat ceva party si eu eram cu vara mea.L-am vazut cand a intrat in incapere si stiu sigur ca m-a vazut deoarece treptat venea tot mai in directia mea,pana a ajuns langa mine. L-am salutat, m-a salutat,iar dupa aceea s-a retras si a vorbit cu un barbat(nu va ganditi la stiu eu ce,era doar ca un fel de,, gazda") si dupa 5 min a venit iar langa mine si m-a intrebat:,,Tu mergi in tabara?"(avea vocea parca tremurândă si vorbea incet )(se organizeaza o tabara). Eu i-am zis ca nu stiu sigur,deoarece aveam examene. Dupa faza asta s-a intors de tot cu fata la mine, m-a privit in ochi 5 sec apoi am plecat amandoi.
Azi i-am scris :,,hei,ce faci?" si tot am vorbit,l-am intrebat diferite chestii si,si el ma intreba. Dupa aceea l-am intrebat daca merge in tabara si mi-a zis ca,,da,tu?" si i-am zis ca,,da". O spus,,fain". Eu i-am zis ca,,cred ca o fafie fain" si el a zis,,O sa fie bine " sieu am zis,,sper" si el a zis,,si eu". Tot timpul cand ma intalnesc cu el ma saluta,imi zambeste, si ma priveste fix in ochi.

1. Ma place?
Sau e timid sa tot imi scrie el?
2. Ce a vrut sa spuna cu,,o sa fie bine" si,, si eu"?
3. Daca merg in tabara ce as putea face sa ma apropii mai mult de el, ca in final sa imi zica el ca ma place?(exemple :* ).
4. La ce,, semne" sa mai fiu atenta in tabara?

P s :eu am 16 ani, iar el 20 (va zic sincer ...nu ii genul sa-si bata joc sau sa se gandeasca la sex ...credeti-ma)

Dau funda celui care imi da cel mai detaliat raspuns.
Va multumesc pentru raspunsuri/pareri si imi cer scuze ca v-am,, rapit" din timpul vostru.

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hey Honny!

1.Eu unul cred ca te place intrucat pomenesti de el de foarte mult timp si se pare ca sunteti destul de apropiati. De obicei nu vorbesti cu o fata atat de mult doar ca sa-ti fie amica si atat...
Asa cred eu. Daca el nu iti scrie des pe facebook atunci asta nu inseamna nimic concret, unii pur si simplu urasc sa scrie mesaje pe astfel de site-uri de socializare, atata tot.

2. Nu este sigur de cum o sa fie tabara si nu vrea ca tu sa dai vina pe el daca nu o sa fie frumos. Ii este teama sa nu fie urat si dupa ca tu sa zici ca el te-a facut sa mergi acolo... Ce ai fi vrut sa spuna? Ca "Nu o sa fie bine?", a spus acestea intrucat sunt raspunsuri potrivite in aceasta situatie, nu vad care este problema. Inseamna exact ce inseamna nu au cine stie ce sens ascuns.
Baiatul nu stie clar cum o sa fie si spera ca o sa fie frumos ca sa va distrati amandoi si ca sa puteti petrece clipe frumoase impreuna, aceste replici nu au cine stie ce inteles ascuns.

3.Fii tu insati, stai pe langa el, nu fa prostii exagerate si nu il grabi. Poate ca el nu se gandeste la sex dar tu te grabesti din cate pare...

4. Daca iti da atentie, daca sta cu tine, daca are un anumit comportament cand este cu tine etc., atunci probabil ca te place.Nu sunt cine stie ce semne. Iti dai seama dupa comportament si dupa cum se comporta cu tine fata de ceilalti.
Adica este mai atent, grijuliu si fericit cand este cu tine...

Cam atat. Succes!