| pinkpinqdanaa a întrebat:

Vreau niste...multe citate pentru hi5 tonguetongue mersi;*

Răspuns Câştigător
| iiGabytsa a răspuns:

Ai grija de nasoala ta, te pupa ex iubita ta! :* [ :)) ]

Nu e nevoie sa ma placa toata lumea. La fel cum nici eu nu'i plac pe toti!;)

Nu sunt fiţe! Sunt doar sentimente exprimate in poziţii permise! :> :))

Si n-am de gand.
Sa te las prea curand!; x

Totul in jurul nostru este o incercare.

I just can't get you off my mind. 8->

Se procedeaza la fel.
Numai ca la un alt nivel! :>

De ce sa plang? cand suflete si zambete pot si eu sa frang;) [ acesta e adevarat :(, nu merita sa suferim dupa un baiat. :-j ]

Rezisti tentatiei? :> Sau cazi in bratele ei? :-" [ asta acum mi-a venit pe moment :)) ]

Ce rost are sa mai fim impreuna daca tot ne despartim?

Accelerezi cu cerintele,ma confunzi!

Ai sti si tu ce insemni pentru mine,daca te-ai privi prin ochii mei.

Am invatat sa am rabdare, ca totu iti iese atunci cand nimeni nu te crede in stare

Si ca de obicei, ea adoarme in gand cu cine nu trebuie.

E un pic ciudat cum oare fara el ziua n-are culoare.Si-ntr-o clipa cu un zambet schimba viata ta

Uite-ma sunt langa tine, am fost azi voi fi si maine.

Si atunci cand incep sa gandesc, ma gandesc numai la tine

Si daca te voi pierde, ma voi pierde cu tine.

Imi amintesc cum stateam ca 2 copii pe scarile scolii.

N.ai fi vrut sa fie altcumva? In definitiv,daca ai vrea ai uita.

Doar glasul tau ma linisteste,astept sa revii

Pentru ca nu conteaza ce a fost, ci ce va urma.

Nu stiu de ce te iubesc atat de mult, dar mi.as petrece toata viata langa tine ca sa aflu

Ma doare lipsa ta ma doare si nu e bine, acum sunt in agonie si traiesc doar din amintirile cu tine

Intr.o zi seninaa Dee' vara.eL O zaresTTe` affara`.EA singuraa` se pLimba, La feLL` ca prima Oara` parQa nu se QunOsteau oQi in oQii se priveau! nu sTiau ce aveau sa faQa.aQuum` amandOi pLangeau` eL cu Lacrimi in oQi usor se-ndreapTa caTre ea! si duppa` aTaTTa` timp inQa` se simTTe dragOstea`...iar aQum faTsa` in faTsa ` vrea sa.i spuna Qa` i.a fost dor`.si Qa. TimpuL ce.a TrecuTT. nu a fost deLoc usor.eL O ia de mana, ar vrea sa.i spuna ca " nu Te.am uiTat ", ea.L saruTa si ii spune " ce mult te.am asTeptaTT ". fiinDDca TimpuL niciOdata nu a sTers dragOstea din nou sunTT. impreuna-din nou doar eL si eA!

Poate nu e prea tarziu pentru noi,inca te astept

"♥" Plina de Idei pentru o iesire din Banal [:X],acea Copila cu Acel Ceva Special []... Buna sau Rea, Dulce sau Amara, raman ORIGINALA [:X] "♥"

`~sunt criminala...simpla mea prezentza poate fi fatala...trasaturi fine, forme pline.indeajuns cat s nu te poti abtine.~`

Baietii au balansul lor fenomenal,dar intordeauna fetele au rolul principal

fiecare lucru isi are vremea potrivita si fiecare clipa isi are nebunia i de-o clipa

traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.o lume virtuala plina de culoare

daca visul meu e prea scurt, am sa-l fac mai lung, am sa trag de el si am sa-l cresc si m-am sa-l mai opresc.cu lacrimi calde am sa-l lipesc si`n el am sa traiesc

nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti

iubirea nu omoara, ci doar lasa rani

Acum imi zboara prin minte.Prea multe cuvinte.Dar decat sa zic ceva gresit.Mai bine nu mai zic nimic

Orice s-ar intampla sa nu iti fie teama.asculta-ti inima si fa ce te indeamna

e prea frumos sa fie adevarat, e un vis ce acum a incetat

daca as prinde cate o stea in palma pentru fiecare data cand m-ai facut sa zambesc.atunci tot cerul instelat ar incapea in pumnul meu

Aspectul fizic este doar o masca, pentru ati ascunde defectele inferioare :X -status meu preferat

Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!"

"Adevărata prietenie nu constă în numărul de prieteni, ci în devotamentul şi valoarea lor."

"Copilăria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicaţii niciodată pentru că prietenii tăi nu au nevoie de ele iar duşmanii tăi oricum nu te-ar crede!"

"Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!"

Fii civilizat cu toţii, sociabil cu mulţi, familiar cu câţiva, prieten cu unul/una şi duşmanul nimănui!

"Mândria este o demnitate rău plasată în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admiră decât pe sine!"

"Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a petrecut."

"Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa."

"Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauţi va fi singura pe care nu o poţi vedea."

"Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă."

"Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!"

"Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume."

"A ierta este o faptă mai nobilă şi mai rară decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul durează doar o clipă, dar amintirile lui o viaţă întreagă."

"Sunt succese care te înjosesc şi înfrângeri care te înalţă."

"Zborul este învăţarea aruncării tale pe pământ cu rateu."

"Dacă ai succese, poţi câştiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi. Încearcă oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni."

Si ce daca? Cand imi numar prietenii` pe ea 0 numar de 2 0ri "

Dar albastrul din ochii ei ti-a picurat in suflet si te-a facut sa te simti mic...si atunci ai inteles ca o doare...:*"

Raul fascineaza, binele e discret. cu 0 privire poti atinge t0tuu`, e un gand ce strabate mintea

De ce stai si nu fugi? De ce vii` si nu pleci? Pleaca, s` nu` te mai int0rci!"

tsi amintesti primuu` zambet d copil, em0tsia sarutului p chipul ei sensibil, senzatsia atingerii` primului fulg d nea sau` p tine tremurand atunci cand ea zambea :X"

Imi placea, chiar daca nu mai gasesc acum cuvinte. Imi placea, cum imi spuneai u asa "Sa ai grija te rog, si sa fii cuminte"!

•Cne apare dimineata cu flori La usha? Si spune merew ` :iarta`ma papusa`•?!"

poti sa sp ce vrei ca nu`mi pasa...cei pe care ii iubesc ma asteapta acasa

Ne ascundem dupa defecte ca faptele n0astre s` para perfecte! Sc0puu`: s` nu` parem ceea ce 0glinda vrea s` ne reflecte

vroia doar iubire...caci ea prea mult l-a iertat
el vroia s`o schimbe...ea vroia sa-l fi schimbat

si Ea avea nevoie doar de un Inger de un Suflet curat

●Viata ne invata sa trecem si peste lucrurile care nu ne plac! ●

"Iubeste`o pana mori! Ca o fata ca ea nu o sa gasesti de doua ori"!:X"

Multi imi gasesc defecte`... impresii in cap`...zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat`.""

Ea glumeste si tu pierzi,ea promite si tu crezi"

• Stie` cand` sa rada`,Cand sa fie` supaRata`,Cand in `ochii tai `sa fie `singura faTa `ImpOrtanta •"

Asta sunt si nu ma voi schimba chiar daca tie nu iti convine asta e dor treaba ta." "Cea my buna prietena a mea este oglinda Pentru ca atunci cand plang,nu rade niciodata..."""

Nu mai sunt persoana pe care o stiai:*,viata te schimba... aparentele inseala, adevarul distruge, nepasarea doare...nu cred ca ti.ai dat seama, dar pentru mine nu mai ai valoare

"Am trecut peste multe...caci sunt fata isteata. trecutul nu mai conteaza.am viitorul in fata
Si Tzinetzi Minte, O Fata Loveste Prin Fapte, Nu Prin Cuvinte.:->

Nimic in lume nu ma opreste sa urlu tare: sunt FERICITA si cea mai IUBITA! :
E exact cum trebuie să fie, aşa cum îi convine! Are stilul ei de`a amăgii, numai dintr`o privire

http://www.crazyprofile.com/survey/survey.asp

www.statusuri.ro

incearca...FoOnDa?

3 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Baietii au balansul lor fenomenal,dar intordeauna fetele au rolul principal

fiecare lucru isi are vremea potrivita si fiecare clipa isi are nebunia i de-o clipa

traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.o lume virtuala plina de culoare

daca visul meu e prea scurt, am sa-l fac mai lung, am sa trag de el si am sa-l cresc si m-am sa-l mai opresc.cu lacrimi calde am sa-l lipesc si`n el am sa traiesc

nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti

iubirea nu omoara, ci doar lasa rani

Acum imi zboara prin minte.Prea multe cuvinte.Dar decat sa zic ceva gresit.Mai bine nu mai zic nimic
funda

| iiGabytsa a răspuns:

Ai grija de nasoala ta , te pupa ex iubita ta ! :* [ :)) ]

Nu e nevoie sa ma placa toata lumea . La fel cum nici eu nu'i plac pe toti! ;)

Nu sunt fiţe ! Sunt doar sentimente exprimate in poziţii permise ! :> :))

Si n-am de gand.
Sa te las prea curand ! ;x

Totul in jurul nostru este o incercare.

I just can't get you off my mind . 8->

Se procedeaza la fel.
Numai ca la un alt nivel ! :>

De ce sa plang? cand suflete si zambete pot si eu sa frang ;) [ acesta e adevarat :( , nu merita sa suferim dupa un baiat. :-j ]

Rezisti tentatiei ? :> Sau cazi in bratele ei? :-" [ asta acum mi-a venit pe moment :)) ]

Ce rost are sa mai fim impreuna daca tot ne despartim ?

Accelerezi cu cerintele,ma confunzi !

Ai sti si tu ce insemni pentru mine,daca te-ai privi prin ochii mei.

Am invatat sa am rabdare,ca totu iti iese atunci cand nimeni nu te crede in stare

Si ca de obicei,ea adoarme in gand cu cine nu trebuie.

E un pic ciudat cum oare fara el ziua n-are culoare.Si-ntr-o clipa cu un zambet schimba viata ta

Uite-ma sunt langa tine,am fost azi voi fi si maine.

Si atunci cand incep sa gandesc, ma gandesc numai la tine

Si daca te voi pierde,ma voi pierde cu tine.

Imi amintesc cum stateam ca 2 copii pe scarile scolii .

N.ai fi vrut sa fie altcumva ? In definitiv,daca ai vrea ai uita.

Doar glasul tau ma linisteste,astept sa revii

Pentru ca nu conteaza ce a fost,ci ce va urma .

Nu stiu de ce te iubesc atat de mult,dar mi.as petrece toata viata langa tine ca sa aflu

Ma doare lipsa ta ma doare si nu e bine, acum sunt in agonie si traiesc doar din amintirile cu tine

Intr.o zi seninaa Dee' vara.eL O zaresTTe` affara`.EA singuraa` se pLimba,La feLL` ca prima Oara` parQa nu se QunOsteau oQi in oQii se priveau ! nu sTiau ce aveau sa faQa.aQuum` amandOi pLangeau` eL cu Lacrimi in oQi usOr se-ndreapTa caTre ea ! si duppa` aTaTTa` timp inQa` se simTTe dragOstea`...iar aQum faTsa` in faTsa ` vrea sa.i spuna Qa` i.a fOst dOr`.si Qa. TimpuL ce.a TrecuTT. nu a fOst deLoc usOr.eL O ia de mana,ar vrea sa.i spuna ca " nu Te.am uiTat " , ea.L saruTa si ii spune " ce muLt te.am asTeptaTT " .fiinDDca TimpuL niciOdata nu a sTers dragOstea din nOu sunTT. impreuna-din nOu dOar eL si eA !

Poate nu e prea tarziu pentru noi,inca te astept

"♥" Plina de Idei pentru o iesire din Banal [:X] ,acea Copila cu Acel Ceva Special []...Buna sau Rea,Dulce sau Amara,raman ORIGINALA [:X] "♥"

`~sunt criminala...simpla mea prezentza poate fi fatala...trasaturi fine,forme pline.indeajuns cat s nu te poti abtine.~`

Baietii au balansul lor fenomenal,dar intordeauna fetele au rolul principal

fiecare lucru isi are vremea potrivita si fiecare clipa isi are nebunia i de-o clipa

traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.o lume virtuala plina de culoare

daca visul meu e prea scurt,am sa-l fac mai lung,am sa trag de el si am sa-l cresc si m-am sa-l mai opresc.cu lacrimi calde am sa-l lipesc si`n el am sa traiesc

nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti

iubirea nu omoara,ci doar lasa rani

Acum imi zboara prin minte.Prea multe cuvinte.Dar decat sa zic ceva gresit.Mai bine nu mai zic nimic

Orice s-ar intampla sa nu iti fie teama.asculta-ti inima si fa ce te indeamna

e prea frumos sa fie adevarat,e un vis ce acum a incetat

daca as prinde cate o stea in palma pentru fiecare data cand m-ai facut sa zambesc.atunci tot cerul instelat ar incapea in pumnul meu

Aspectul fizic este doar o masca,pentru ati ascunde defectele inferioare :X -sts meu preferat

Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!"

"Adevărata prietenie nu constă în numărul de prieteni, ci în devotamentul şi valoarea lor."

"Copilăria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicaţii niciodată pentru că prietenii tăi nu au nevoie de ele iar duşmanii tăi oricum nu te-ar crede!"

"Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!"

Fii civilizat cu toţii, sociabil cu mulţi, familiar cu câţiva, prieten cu unul/una şi duşmanul nimănui!

"Mândria este o demnitate rău plasată în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admiră decât pe sine!"

"Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a petrecut."

"Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa."

"Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauţi va fi singura pe care nu o poţi vedea."

"Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă."

"Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!"

"Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume."

"A ierta este o faptă mai nobilă şi mai rară decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile lui o viaţă întreagă."

"Sunt succese care te înjosesc şi înfrângeri care te înalţă."

"Zborul este învăţarea aruncării tale pe pământ cu rateu."

"Dacă ai succese, poţi câştiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi. Încearcă oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni."

Si ce daca ? Cand imi numar prietenii` pe ea 0 numar de 2 0ri "

Dar albastrul din ochii ei ti-a picurat in suflet si te-a facut sa te simti mic...si atunci ai inteles ca o doare...:*"

Raul fascineaza, binele e discret. cu 0 privire p0tsi atinge t0tuu`, e un gand ce strabate mintea

De ce stai sh nu fugi? De ce vii` sh nu pleci? Pleaca, s` nuu` te mai int0rci!"

tsi amintesti primuu` zambet d c0pil, em0tsia sarutului p chipul ei sensibil, senzatsia atingerii` primului fulg d nea sauu` p tne tremurand atunci cand ea zambea :X"

Imi placea, chiar daca nu mai gasesc acum cuvinte. Imi placea, cum imi spuneai u asa "Sa ai grija te rog, si sa fii cuminte"!

•Cne apare dimineatsa cu flori La usha ? Si spune merew ` :iarta`ma papusha`• ?!"

poti sa sp ce vrei ca nu`mi pasa...cei pe care ii iubesc ma asteapta acasa

Ne ascundem dupa defecte ca faptele n0astre s` para perfecte! Sc0puu`: s` nuu` parem ceea ce 0glinda vrea s` ne reflecte

vroia doar iubire...caci ea prea mult l`a iertat
el vroia s`o schimbe...ea vroia sa`l fi schimbat

si Ea avea nevoie doar de un Inger de un Suflet curat

●Viata ne invata sa trecem si peste lucrurile care nu ne plac! ●

"Iubeste`o pana mori! Ca o fata ca ea nu o sa gasesti de doua ori"!:X"

Multi imi gasescc defecte`... impresii in cap`...zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat` .""

Ea glumeste si tu pierzi,ea promite si tu crezi"

• Stie` cand` sa rada`,Cand sa fie` supaRata`,Cand in `ochii tai `sa fie `singura faTa `ImpOrtanta •"

Asta sunt si nu ma voi schimba chiar daca tie nu iti convine asta e dor treaba ta." "Cea my buna prietena a mea este oglinda Pentru ca atunci cand plang,nu rade niciodata..."""

Nu mai sunt persoana pe care o stiai:*,viata te schimba... aparentele inseala,adevarul distruge,nepasarea doare...nu cred ca ti.ai dat seama,dar pentru mine nu mai ai valoare

"Am trecut peste multe...caci sunt fata isteata. trecutul nu mai conteaza.am viitorul in fata
Si Tzinetzi Minte,O Fata Loveste Prin Fapte,Nu Prin Cuvinte.:->

Nimic in lume nu ma opreste sa urlu tare: sunt FERICITA si cea mai IUBITA ! :
E exact cum trebuie să fie, aşa cum îi convine! Are stilul ei de`a amăgii, numai dintr`o privire

http://www.crazyprofile.com/survey/survey.asp

www.statusuri.ro

Oate ființele umane)...
AŞ VREA: să nu devin vreodată meschină sau ipocrită...
PĂSTREZ: Doar amintiri. Nu mă atașez de obiecte și nu colecționez...
MI-AŞ FI DORIT: Să am ochii verzi și să mă cheme altfel. Nu știu cum. Altfel. În timp, m-am obișnuit cu prenumele meu...
NU ÎMI PLACE: să fiu jignită...
MĂ TEM: (cel mai tare) de mine...
AUD: văd, simt. Am toate simțurile funcționale ...
ÎMI PARE RĂU: când greșesc...
ÎMI PLAC: animalele...
NU SUNT: fitzoasa,increzuta,etc
DANSEZ: numai în cazuri excepționale. Asociez dansul (meu) cu o potențială nenorocire care mi se poate întâmpla. Ultima dată când am dansat cu adevărat… Da, e superstiție… Și multă spaimă...
CÂNT: Rar, dar am ureche muzicală.Cânt mult în gând…
NICIODATĂ : nu știi ce iți aduce ziua de mâine. Nici eu nu știu…
RAR:sunt pesimistă și găsesc vreo soluție...
PLÂNG : Extrem de des...
NU SUNT ÎNTOTDEAUNA: veselă...
NU ÎMI PLACE DE MINE: când nu am simțul umorului. Mi se mai întâmplă…
SUNT CONFUZĂ: când nu primesc feed-back...
AM NEVOIE: de libertate, încredere, atenție și tandrețe...
AR TREBUI: Să nu mai fiu atât de sensibilă la critici și reproșuri. Să mai schimb câte ceva pe ici, pe colo…

1-Trebuie sa iti zic un secret...citeste 5
2-Esti grabit?citeste 8
3-Esti foarte curios, nu-i asa?citeste 9
4-Deci e asa...cred ca e mai bine sa citesti 16
5-Eu nu am curaj,asa ca citeste 17
6-Mi-ar placea sa-ti povestesc,dar e mai bine sa citesti 16
7-Iti povestesc,dar...citeste 2
8-E asa de simplu...asa ca citeste 4
9-Nu fii nervos,e simplu...citeste 18
10-Ink nu, dar citeste 19
11-Ai obosit? relaxeaza-te...citeste 13
12-Deci am zis ca...citeste 3
13-Esti foarte aproape de a afla...citeste 20
14-Mmm!Esti taree si hi5 tau la fel... ...
15-Esti nervos?citeste 6
16-Tu ink nu ti-ai dat seama,asa-i?citeste 12
17-Ah!Mi-e rusine...citeste 7
18-Nu stiu daca o sa intelegi...citeste
19-Citeste 11 cu calm si o sa stii...
20-Acuma iti povestesc.citeste 14 dar foarte incet.ok?

FoOoOoOnDa?