| sabyna123 a întrebat:

Vreau niste statusuri frumoase despre blonde. Dau funda :*

2 răspunsuri:
| Ciumpi35 a răspuns:

Statusbun.com cauta acolo cand ai nevoie

| Baciu_Ioana_1993 a răspuns:

Am gasit:
Culoare a aurului si a soarelui, blondul este stralucitor si reactioneaza perfect cu lumina solara. Sunt atat de multe nuante de blond, de la cel inocent, copilaresc, la cel al femeii fatale. Blondele sunt de obicei caracterizate de stereotipuri vechi privind grija continua in privinta aspectului lor si superficialitatea intelectuala si a vietii sociale. Pe langa multe alte astfel de clisee, cand spoi blond, spunem imaculat, pur, bunatate si fragilitate. Asadar, nu este o greseala faptul ca blondele sunt asociate cu dorinta de a se simti mai tinere sau de a-si gasi inocenta copilariei.
Dar blondul nu este numai legat de inocenta si puritate. Aceasta culoare poate fi arma perfecte de seductie, eleganta, farmec si o metoda sigura de a-ti spori increderea in tine. Chiar daca sunt des vazute drept naive si usor de convins, sunt femei inteligente si puternice. Cand te decizi sa te vopsesti blonda, ia in considerare multe lucruri daca vrei sa ai o culoare cat mai naturala: culoarea parului tau, tipul de piele si culoarea ochilor.