| EuAlexia a întrebat:

Vreau sa devin doctor, la ce liceu credeti ca ar trebui sa merg? (apropo imi place sa invat).

6 răspunsuri:
| Simyna a răspuns:

Ok hai ca iti spun eu tongue trebuie sa urmezi un un profill real stiintele naturii pentru ca se face mai multa bio si chimie dar nu e o regula poti sa urmezi si alte profile ca mate-info doar ca e mai greu si nu prea are rost ps trebuie sa te gandesti ce fel de doctor vrei sa fi pentru ca poti fi dentist sau medic general iar la general are inca o multime de ramuri din care sa alegi deci a te gandesti ce tiar place mai mult sa faci. medic te faci doar daca vrei sa ajuti oameni daca te faci pentru cai banoasa...mai bine nu te gandi baftawinking

| pistika a răspuns:

La Liceul Sanitar

| alexs99 a răspuns:

La un liceu cu profil biologie-chimie.Nu stiu cum se numeste, dar trebuie sa se faca in pricipal materiile astea 2.

| MrSoapte a răspuns:

Copile, trebui sa urmezi facultatea de medicina...

| EuAlexia explică (pentru MrSoapte):

Da da puna merg la facultate trebuie sa merg la un liceu cu profil care imi foloseste.De exemplu nu pot sa merg la uman si pe urma sa dau la medicina ca nu o sa fie usor.

| einsten a răspuns:

La Carol1