| rake13 a întrebat:

Vreau sa imi bag in ureche un flash tunnel mai mic. Stiti cumva prin Brasov un salon care face asa ceva, ma gandesc ca alea de piercing-uri fac asa ceva dar nu sunt sigur. Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Pentru flesh nu este necesar sa mergi la un salon, pentru ca flesh-ul presupune largirea unui piercing deja existent din ureche. Ca sa faci asta ai nevoie de un expander (sau mai multe, in functie de cat de mult vrei sa largesti). Cam asa arata unul: http://weheartit.com/entry/34143192 Le poti cumpara din magazinele de bijuterii, unde, de obicei, au si asa ceva. Daca nu gasesti, poti comanda de aici: http://www.bestial.ro/magazin-528-tapers.html Dupa ce le folosesti si este cat de cat vindecat, iti poti pune flesh-ul.

| rake13 explică (pentru thegatekeeper):

Dar totusi n-as vrea sa umblu cu expander asa de lung in ureche, am vazut si ceva in forma de semiluna, acelea ar fi bune? Sau ceva mai mic nu asa de lung. happy

| thegatekeeper a răspuns (pentru rake13):

Desigur. Cele in forma de spirala sunt la fel de bune si nu vei avea nevoie de unul prea mare daca intentionezi sa iti pui un flesh mic. Orice tip de expander este bun, in special cele din metal si acrylic sau plastic.

| rake13 explică (pentru thegatekeeper):

Sa vad daca imi place de 2 sau 3, daca nu maresc pana la 4 sau 5 mm, cam astea as vrea sa fie maxim. Am auzit ca dupa 6 mm daca nu mai vrei sa-l porti nu ti se va mai astupa gaura. Asa este?

| thegatekeeper a răspuns (pentru rake13):

Da, asa este. Cu cat il largesti mai mult, cu atat mai greu isi va reveni la forma initiala (cu toate ca niciodata nu va mai arata chiar la fel), iar de la 6 mm in sus, nu mai ai ce sa ii faci daca te saturi de el, in afara de metoda chirurgicala (care nu este foarte complicata, de altfel).

| rake13 explică (pentru thegatekeeper):

Va multumesc pentru raspunsuri, iar dupa ce mi-l fac va spun ce mi-am pus si cum a decurs totul. Multumesc!

| thegatekeeper a răspuns (pentru rake13):

Ok, sper sa iasa cum doresti si sa nu ai parte de vreo infectie (dar se vindeca relativ usor, in caz ca se intampla).
Cu multa placere!

13 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Bună.
Încearcă la Eli Tattoo, cel de pe Republicii.

Apropo, de unde ești din Brașov:)?

http://www.elitattoo.ro/

| rake13 explică (pentru LoveForShania):

Stau in Florilor pe langa Gemenii. happy

| LoveForShania a răspuns (pentru rake13):

Serios :-o?
Cunosc pe cineva de acolo.

| Casualties a răspuns:

Ioai cati plozi prosti erau prin 2012 si dadeau sfaturi de tot cacatul la flash-uri da ei habar n-aveau cum se mananca. laughing

| PiticOK a răspuns:

Stiti cum pot sa imi pun mai usor expander-ul?

| Las_Deea_1996 a răspuns:

Poti sa gasesti largitor si flesh la gravo expert pe diaconu coresi.
eu de acolo am luat happy

| xSkitte a răspuns (pentru Las_Deea_1996):

Imi poti spune te rog de unde mai exact ti'ai luat flesh'u?; o adica nu prea stiu unde e gravo expert thinking